8 startupów przejdzie drugą edycję akceleracji #Techseed

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

8 startupów przejdzie drugą edycję akceleracji #Techseed

Udostępnij:

27 września 2021r. rozpoczęła się 2. edycja programu #Techseed. Spośród kilkudziecięciu zgłoszeń Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER wybrał 8 zespołów startupowych z Gdańska. Przez 2 miesiące startupy przejdą kompleksowy proces akceleracji we współpracy z ekspertami biznesowymi PwC oraz niezależnymi specjalistami z branży marketingu, employer brandingu czy pitchingu tj. Monika Czaplicka, Jacek Kotarbiński czy Piotr Bucki.

Celem akceleracji #Techseed jest wsparcie startupów technologicznych, które chcą rozwijać swój pomysł w Gdańsku.

– Cieszy nas fakt, że do programu zgłosiły się zespoły, które pracują nad projektami z branży morskiej. To pokazuje, że dziedzina gospodarki, która bardzo mocno powiązana jest z naszym województwem, coraz częściej jest w kręgu zainteresowań początkujących firm – powiedziała Sara Miotk, koordynatorka programu #Techseed.

Zespoły startupowe, które zakwalifikowały się do programu #Techseed zyskują nie tylko szansę przejścia przez proces akceleracji, ale również możliwość networkingu, konsultacji z prawnikami, doradcami biznesowymi oraz coachami sprzedaży i marketingu.

Poniżej lista startupów, które wezmą udział w programie:

  1. Zvrot – technologia mająca na celu utylizację i zmniejszenie strat w branży stoczniowej.
  2. Mycheck – aplikacja posiadająca dopasowaną do biznesu checklistę, dzięki której firma będzie bardziej efektywna. Celem projektu jest zwiększenie jakości usług w punktach usługowo-handlowych.
  3. Conscious Road 2Freedom – tworzenie i promocja mini kursów w języku angielskim z zakresu zdrowia mentalnego.
  4. CPSdrone – bezzałogowy dron podwodny open-source wydrukowany w 3D.
  5. Quantum Boost – platforma oparta na sztucznej inteligencji usprawniająca zarządzanie danymi.
  6. Szkoła Staronia – platforma edukacyjna z materiałami dla nastolatków, które pomogą im rozwinąć umiejętności społeczne.
  7. MMNT – platforma do szybkiej, łatwej i bezpiecznej rezerwacji fotosesji.
  8. Fundacja Mocarzy – Osobisty Podnośnik Mobilny – urządzenie w postaci dźwigu montowanego do ramy wózka napędzanego elektrycznie i służącego temu, by jego użytkownik mógł przesiadać się między siedziskiem wózka a przestrzenią dookoła bez pomocy osób trzecich. Projekt dający szansę osobom zagrożonym społecznie ze względu na niepełnosprawność psychofizyczną.