Głównym inwestorem Finmap został polsko-amerykański SMOK Ventures. A w rundzie finansowania udział wzięli również: fundusz inwestycyjny Presto Ventures, firma inwestycyjna Capital Genetics ze Słowenii oraz CEO tbi bank – Petr Baron.
– Rozwiązania, jakie proponuje Finmap, są wyjątkowo potrzebne wszystkim małym i średnim firmom, dbającym się o cashflow. Dokładamy w SMOK.vc wszelkich starań, by wspierać ukraińskich przedsiębiorców, nawiązując kontakt pomiędzy Europą Środkową i Wschodnią a Doliną Krzemową – mówi Borys Musielak, współzałożyciel SMOK Ventures.
Przeczytaj również 👉 Stepapp pozyskał 2,2 mln złotych. Ma w planach wyjście poza Polskę
Finmap w liczbach
Już ponad 2500 biznesów wykorzystuje Finmap w codziennym zarządzaniu finansami. W ciągu ostatniego roku liczba zagranicznych użytkowników serwisu zwiększyła się trzykrotnie – z 11% do 36%. Niemniej to ukraińscy przedsiębiorcy stanowią przeważającą część klientów startupu – 64%.
Głównym produktem Finmap jest serwis w chmurze i aplikacja na iOS, która pomaga przedsiębiorcom w prosty sposób prowadzić rachunkowość finansową, zarówno firmową, jak i prywatną. Dzięki aplikacji właściciele firm mają bieżący podgląd na to, co dzieje się z pieniędzmi w ich firmie, mogą unikać luk finansowych i podejmować właściwe decyzje.
Aplikacja zintegrowana jest z ponad 2800 europejskimi bankami, serwisem PayPal, Wise, Revolut, ApiXDrive i Fondy.
Pierwsza runda finansowania Finmap
Po raz pierwszy Finmap sięgnął po kapitał z zewnątrz w 2020 roku. To wtedy ukraiński startup otrzymał dofinansowanie w wysokości 50 000 dolarów.
Przeczytaj również 👉 Jak ukraińskie startupy radzą sobie w Polsce?