Zlecenie na zewnątrz administracji serwerami się opłaca. Zrobi to Zdalny Admin

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Administracja serwerami wymaga doświadczenia i pieniędzy. Zwykle jednak właściciele biznesów internetowych albo nie mają wiedzy, albo kapitału, żeby zatrudnić wykwalifikowanego pracownika. Rozwiązaniem problemu jest Zdalny Admin.

Dla przeciętnego właściciela sklepu internetowego, autora aplikacji webowych czy twórcy portalu online administracja serwerami jest zagadnieniem, które przynajmniej obiło się mu o uszy. Nie oznacza to jednak, że zna się na jej prowadzeniu – no, bo i po co? Skoro już ma na głowie zadania typowe dla szefa: egzekucję wyników sprzedażowych, dbanie o jakość obsługi klientów i planowanie rozwoju spółki.

Niemniej administracja serwerami jest nieodzowną częścią biznesu prowadzonego w sieci. Według przedstawicieli firmy Zdalny Admin, to dzięki niej można między innymi zapobiegać usterkom, które utrudniają albo niekiedy nawet paraliżują działanie całego przedsiębiorstwa. Problem polega na tym, że jest to odpowiedzialne zadanie, wymagające fachowej wiedzy i doświadczenia. Dlatego warto zlecić je na zewnątrz.

Co wówczas zyskasz?

Redukcję kosztów. Zatrudnienie w firmie wykwalifikowanego administratora serwerów kosztuje, i to niemało. Według serwisu wynagrodzenia.pl jego średnia pensja wynosi 6 tys. złotych. Nie każdego pracodawcę jednak stać na tak wysoki co miesięczny koszt. Wówczas taniej jest zatrudnić zewnętrznego operatora, który przejmie jego zadania.

Dostępność. Jeśli jednak właściciel biznesu internetowego zdecyduje się zatrudnić na stałe administratora, musi liczyć się z godzinami, w których ten pracuje i jest dostępny. Usterki i próby włamań na serwer nie są jednak tak „wyrozumiałe” i zdarzają się po godzinie 17:00, kiedy biuro jest puste. Dobrze więc byłoby mieć kogoś, kto zadba o bezpieczeństwo serwerów przez 24 godziny na dobę.

Stały monitoring. Zdarza się, że pracownicy zaniedbują powierzone im zadania – nie inaczej bywa z wewnętrznymi administratorami serwisów, którzy na przykład przeoczyli konieczność uaktualnienie któregoś z programów.  Zdalny administrator z kolei na bieżąco wykonuje kopie zapasowe, instaluje poprawki i dba o aktualizacje bezpieczeństwa. Jego dokładność i skrupulatność wynika z ciągłego monitoringu.

Specjalizację. Pracownik zatrudniony przez firmę zwykle posiada ściśle określone, niewykraczające poza jego działkę kompetencję. Zewnętrzni administratorzy serwerów oczywiście także specjalizują się w swojej branży, przy czym outsourcingująca firma zatrudnia kilku pracowników będących ekspertami w różnych obszarach tej samej specjalizacji. Dzięki połączeniu ich wiedzy, skuteczniej można wykrywać i eliminować zagrożenia.

Wydajność i bezpieczeństwo. Średnio zdolny haker jest w stanie zaatakować serwer firmy i skutecznie spowolnić albo zawiesić jego pracę. Zdalni administratorzy dbają jednak o bezpieczeństwo infrastruktury i chronią ją przed atakami typu DDOS. Pomagają także zoptymalizować jej wydajność, dzięki czemu właściciel firmy nie musi cyklicznie kupować mocniejszych maszyn.  

Tak właśnie działa Zdalny Admin

Powierzanie zadań zewnętrznym firmom nie jest niczym nowym. Dokładnie w ten sposób robią przedsiębiorcy, którzy zlecają prowadzenie księgowości wyspecjalizowanym w tym spółkom albo za pośrednictwem agencji pracy zatrudniają pracowników. Powierzenie zewnętrznym firmom administracji serwerami jest korzystne z tych samych powodów. Właśnie dlatego powstał Zdalny Admin.

Dzięki niemu otrzymujesz wsparcie techniczne i opiekę nad serwerami, dostępną przez całą dobę, we wszystkie dni roku (nawet w święta). Zanim jednak zdecydujesz się na współpracę ze Zdalnym Adminem, jego pracownicy najpierw porozmawiają o Twoich oczekiwaniach, przeprowadzą wstępny audyt bezpieczeństwa i zaproponują zmiany niezbędne dla prawidłowego, bezpiecznego funkcjonowania serwerów.

Dopiero wtedy spośród kilku dostępnych pakietów i modeli współpracy, zaoferują ten, który najbardziej będzie odpowiadać Twoim potrzebom. Następnie udzielisz spółce dostępów, dzięki czemu przejmie ona odpowiedzialność za bezpieczeństwo i sprawne funkcjonowanie serwerów. Od tej pory będzie do Twojej dyspozycji przez 24 godziny na dobę siedem dni w tygodniu.

Zdalny Admin o międzynarodowym zasięgu

Z usług Zdalnego Amina korzystają już klienci w Polsce, Niemczech, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Francji, wśród nich między innymi Caritas Polska, koncern alkoholowy Pernod Ricard i producent suplementów UNS Supplements. Firmie zaufał także jeden z francuskich banków, w którym Zdalny Admin zweryfikował i wskazał podatność na zagrożenia w aplikacjach webowych.

Zdalny Admin jest także współorganizatorem akcji „Bezpieczna Firma”. Jej celem jest zwiększenie świadomości dotyczącej niebezpieczeństw w sektorze IT oraz zwiększenie obecnego stanu bezpieczeństwa w polskich firmach. Akcja potrwa do maja 2017 roku.