Pierwsza edycja projektu potrwa do końca sierpnia 2017 roku.
Zdjęcie główne artykułu pochodzi z pexels.com
Ideą pomysłodawców projektu jest zagwarantowanie młodym przedsiębiorcom dostępu do bezpłatnych oraz profesjonalnych konsultacji prawnych, które wspomogą ich firmy na najtrudniejszym, początkowym etapie rozwoju. Podczas 30-minutowych sesji roboczych, eksperci kancelarii TRIO Legal Snażyk Granicki odpowiadać będą na pytania uczestników zgłoszonych do programu. Konsultacje prowadzone będą osobiście lub przez Internet, za pośrednictwem komunikatorów typu Skype, co zapewni akcji ogólnokrajowy zasięg.
Projekt jest propozycją skierowaną przez Vivus Finance w stronę młodych, ambitnych i kreatywnych przedsiębiorców, którzy odważyli się podążać swoją własną ścieżką biznesową. Według Loukasa Notopoulosa, prezesa Vivus Finance branża fintech jest bardzo wrażliwa na kwestie prawne. – Początek działalności w każdym start-up’ie to pewne koszty i niepewne zyski. Ciężko jest więc o dobrej jakości wsparcie prawne. To spore ryzyko, przez które sami przechodziliśmy. Dlatego teraz chcemy pomóc młodym spółkom. Przed polskim fintechem stoi wielki potencjał rozwoju. Aby go wykorzystać potrzebujemy pomysłów przemyślanych pod każdym względem od samego początku. W tym pomoże Fintech Start.
Warunkiem formalnym skorzystania z pomocy prawnej jest wypełnienie formularza, znajdującego się na stronie www.fintechstart.pl oraz zaakceptowanie umowy o zachowaniu poufności. Do udziału w programie organizatorzy zachęcają zarówno osoby pragnące rozpocząć działalność gospodarczą, będące w trakcie zakładania spółki, jak również negocjujące finansowanie z funduszem inwestycyjnym lub komercjalizujące technologię. Młodzi przedsiębiorcy otrzymają wsparcie prawne w takich dziedzinach, jak: własność intelektualna, świadczenie usług przez Internet, prawo handlowe/prawo spółek, umowy inwestycyjne, czy umowy o zachowaniu poufności, oraz ustawy bezpośrednio opisujące obszary zainteresowań rynku fintech. Dodatkowo dowiedzą się, jakie są najkorzystniejsze formy prowadzenia działalności gospodarczej, a także otrzymają wsparcie w zakresie prawa pracy.