Współzałożycieli platformy Rafaela Suchana i Sebastiana Brennera, postanowiło wesprzeć grono aniołów biznesu, takich jak: Gisbert Rühl (były CEO Klöckner & Co.), Anne-Marie Großmann (GMH Group), Christoph Cordes (Flink) oraz Philipp Andernach (Antunnacum). Głównym inwestorem był fundusz Project A przy udziale Partech, istniejących inwestorów Market One Capital i Dutch Founders Fund (DFF).
Złom i metal w obiegu
Market One Capital już na samym początku dostrzegł potencjał Metcycle obdarzając dwuosobowy wówczas startup, kredytem zaufania i wsparciem na etapie pre-seed.
– Progres, jaki dokonali przez ostatnie kilka miesięcy, jest wyjątkowy i ogromne zainteresowanie spółką ze strony rynku oraz inwestorów, jest tego efektem – powiedział Jacek Łubiński, partner w Market One Capital.
Metcycle powiększa swój zasięg, który obejmie także Amerykę Północną. Dzięki platformie klienci mają dostęp do jakościowych materiałów i podlegających kontroli surowców, a cały proces wysyłki jest monitorowany z opcją podglądu.
Kolejny krok do zrównoważonego rozwoju
Niebotyczne ilość emisji CO2 powoduje produkcja metali pierwotnych, których liczba sięga 3,6 miliarda rocznie na całym świecie. Szansą na jej ograniczenie nawet do 60% bez utraty jakości, jest odpowiednie wykorzystanie złomu metali, który podlega nielimitowane recyklingowi. Niemniej, handel metalami nie jest transparentny i nie budzi zaufania, dlatego potrzeba odpowiedniego systemu regulującego cały proces.
Współzałożyciel finmid, Max Schertel, wyraża entuzjazm z powodu partnerstwa z Metcycle, którego celem jest właśnie sprostanie temu recyklingowemu wyzwaniu i ułatwienie oraz zabezpieczenie transakcji dla klientów. Uważa, że kompilacja technologii finmid z aspiracjami Metcycle kierowanymi w stronę cyfryzacji branży recyklingu metali przyczynia się do poprawy przejrzystości i zaufania w handlu metalami wtórnymi na całym świecie.
– Metal można recyklingować w nieskończoność bez utraty jakości. To kluczowy surowiec dla infrastruktury i produkcji dóbr oraz kluczowy materiał do zielonej transformacji energetycznej w kierunku świata neutralnego węglowo – stwierdza Rafael Suchan, współzałożyciel Metcycle.
Mart de Haar, partner DFF stwierdza, że „Sebastian i Rafael znają rynek metali wtórnych jak nikt inny”. Uważa, że opierając się na swojej wiedzy specjalistycznej odpowiadają na potrzeby zarówno kupujących, jak i sprzedających.
– Dzięki globalnemu rynkowi i międzynarodowemu matchmakingowi, wartość życiowa złomu jest znacznie wydłużona – to sytuacja, w której wszyscy wygrywają – dodaje Mart de Haar.