Sequel funduszu VC dla fintechów: Elevator Ventures uruchamia EV II i zasila go na start 70 milionami euro

Dodane:

Przemysław Zieliński Przemysław Zieliński

Sequel funduszu VC dla fintechów: Elevator Ventures uruchamia EV II i zasila go na start 70 milionami euro

Udostępnij:

Przedstawiciele Elevator Ventures ogłosili uruchomienie funduszu Venture Capital, EV II, wspieranego przez Raiffeisen Bank International AG, Raiffeisen-Holding Niederösterreich-Wien i Raiffeisen-Landesbank Steiermark kwotą 70 milionów euro. EV II opiera się na dotychczasowej działalności EV, który zainwestował już prawie 50 milionów euro w europejskie startupy. Rezultatem działalności EV jest portfel obejmujący 15 firm z 3 wyjściami.

EV II – wielobankowy fundusz venture capital wspierający rozwój innowacji w obszarze fintech i beyond banking

EV II to fundusz venture capital o wartości 70 mln euro, inwestujący w innowacyjne firmy na etapie serii A i B. Dzięki udziałowi RBI, Raiffeisen-Holding Niederösterreich-Wien i Raiffeisen-Landesbank Steiermark w funduszu o wartości 70 mln euro, ma on wypełniać luki finansowe i wspierać innowacje rozwijane przez startupy w branży fintech i beyond banking. 

Elevator Ventures współpracuje z międzynarodowymi współinwestorami, takimi jak Mouro Capital, IDC Ventures, AV 8, Venture Friends, Quona Capital, a także firmami VC z Austrii i Europy Środkowo-Wschodniej, w tym 3TS, NV3, Gapminder, APEX Ventures i innymi.

Koncentracja na zwrocie finansowym – z korzyściami

Głównym celem Elevator Ventures jest uzyskanie zwrotu finansowego dla inwestorów. Przedstawiciele funduszu deklarują, że chcą przyczynić się do realizacji strategii banków, komandytariuszy EV II (LP), polegającej na angażowaniu się w szybko rozwijające się firmy, których modele biznesowe mogą zmienić dynamikę branży w perspektywie średnio- i długoterminowej. W związku z tym Elevator Ventures łączy swoich LP z siecią liderów w branży i angażuje się w zespoły startupowe pracujące nad technologiami i modelami biznesowymi potencjalnie istotnymi dla banków w ciągu trzech do pięciu lat.

Czytaj także: