WPT to instytucja, która od ponad 25 lat wspiera rozwój biznesu i innowacji. Przestrzeń dla siebie znajdują tu startupy z różnych branż.
– Dla nas inwestycje to nie tylko kapitał, ale też odpowiednie zaplecze i biznesowy know-how. Stworzyliśmy korzystny ekosystem startupowy, dzięki czemu wspieramy rozwój młodych firm na starcie – wyjaśnia Michał Kowalski, Dyrektor Działu ds. Obsługi Klienta i Laboratoriów.
W WPT działają dwa dedykowane młodym firmom inkubatory przedsiębiorczości – DAIP, czyli Dolnośląski Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości oraz IIP, czyli Integracyjny Inkubator Przedsiębiorczości. To jednak nie wszystko. WPT to szyte na miarę powierzchnie biurowe, nowoczesna linia produkcyjna dedykowana branży life science oraz 14 specjalistycznych laboratoriów i prototypowni.
Dla startupów biura nawet 90% taniej
Innowacyjni przedsiębiorcy z całego zaplecza biurowego i badawczo-rozwojowego WPT mogą korzystać na preferencyjnych warunkach w ramach programu WPT STARTUP HUB.
– Jeśli masz pomysł na nowy produkt lub usługę, prowadzisz prace B+R, rozwijasz działalność gospodarczą i brakuje ci zasobów lub planujesz założenie firmy, to program WPT STARTUP HUB jest dla ciebie. W ramach programu wspieramy rozwój innowacyjnych przedsiębiorstw, będących na początku swojej drogi biznesowej – Dominik Marzec, Dyrektor Działu ds. Wspierania Przedsiębiorczości WPT.
W ramach WPT STARTU HUB można skorzystać z sieci specjalistycznych usług, dostępnych na preferencyjnych warunkach cenowych w pierwszych 5 latach prowadzenia działalności gospodarczej. To propozycja dedykowana przedsiębiorcom, innowatorom, pracownikom naukowym, doktorantom, absolwentom uczelni wyższych i studentom ostatnich lat. Do uczestnictwa w programie kwalifikują się również startupy, mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa.
Dzięki WPT STARTUP HUB można skorzystać z:
- 90% zniżki na wynajem powierzchni biurowych,
- 50% zniżki na wynajem specjalistycznych powierzchni laboratoryjnych,
- 20% zniżki na wynajem sprzętu laboratoryjnego,
- 20% zniżki na udział w specjalistycznych szkoleniach.
Warto dodać, że działalność w WPT to również dostęp do eksperckiego wsparcia biznesowego i technologicznego oraz wymiany doświadczeń z setkami innowacyjnych przedsiębiorców w jednym miejscu. Chęć udziału w programie można zgłaszać mailowo: [email protected] lub [email protected].
Więcej informacji można znaleźć na www.technologpark.pl
Dla przedsiębiorczości akademickiej
Z preferencyjnych warunków na rozwój w WPT można skorzystać dołączając do jednego z dwóch inkubatorów przedsiębiorczości. DAIP, czyli Dolnośląski Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, dedykowany jest przedsiębiorcom akademickim, czyli studentom, doktorantom, absolwentom oraz pracownikom akademickim, którzy rozpoczynają działalność biznesową w branżach badawczo-rozwojowych.
– Promujemy przedsiębiorczość akademicką na uczelniach wyższych, tak by pokazać, że własna firma stwarza możliwość komercjalizacji wyników badań naukowych przy współpracy z WPT. Z naszego wsparcia skorzystało ponad 150 firm, działających w ponad 15 branżach, w tym m.in. IT, inżynierii chemicznej, mechanice, elektronice, biochemii, biotechnologii czy medycynie – dodaje Dominik Marzec.
Więcej o DAIP można dowiedzieć się na Więcej informacji można znaleźć na www.technologpark.pl/daip/
Biznes bez barier
Drugi z inkubatorów WPT, Integracyjny Inkubator Przedsiębiorczości SKRZYNIA, został stworzony po to, by wspierać przedsiębiorczość bez barier. Jego głównym celem jest promowanie integracji w biznesie oraz aktywności zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnościami.
– W Skrzyni promujemy i wspieramy podejmowanie aktywności zawodowej oraz zakładanie firm przez osoby z niepełnosprawnościami, ale też pokazujemy korzyści z ich zatrudniania – wyjaśnia Dominik Marzec.
Z oferty Inkubatora przez 5 lat mogą skorzystać wszyscy przedsiębiorcy, którzy są w początkowym etapie rozwijania swojej firmy.
Inkubacja studenckich pomysłów
WPT wspiera nie tylko gotowe biznesplany, ale też pomysły na początkowym etapie ich rozwoju, dlatego uruchomiło Academic Box, projekt będący pewnego rodzaju preinkubacją, punktem wyjścia do narodzin nowych start-upów.
– We Wrocławskim Parku Technologicznym stworzyliśmy przestrzeń warsztatowo-koncepcyjną, przeznaczoną dla kół naukowych działających na wrocławskich uczelniach wyższych. Korzystając z naszego zaplecza, mogą one rozwijać swoje projekty w komfortowych warunkach. Powierzchnia zlokalizowana jest w budynku LAMBDA i przystosowana jest do potrzeb współpracujących z nami studentów – Karolina Mosiak, kierownik Academic Box.
Wkrótce rusza nabór do nowej edycji projektu, a szczegóły można znaleźć na www.technologpark.pl/academic-box/
Artykuł sponsorowany