Na zdjęciu: Konrad Maruszewski, Co-founder Cringle
Przelew na numer telefonu
Dzięki tej aplikacji możemy wykonywać przelewy na numer telefonu odbiorcy. Ta funkcja jest możliwa dzięki Cringle i partnerom, których zespół przekonał do współpracy. Cztery duże banki zainteresowały się technologią stworzoną przez zespół Konrada Maruszewskiego, w tym Deutsche Vermögensberatung, z którego korzysta 6 milionów klientów. Wyniki tej spółki skłaniają do wsparcia tej akcji crowdfundingowej, do czego zachęcamy!
Jeszcze rok temu użytkownicy Cringle przesłali między sobą milion euro. Dzisiaj wynik ten wynosi 3,5 milion euro. Zespół osiągnął go ciężką pracą, ale też dzięki wsparciu inwestorów. Pierwsze pieniądze pozyskał ze zbiórki crowdfundingowej (800 tys. euro). Później do grona inwestorów dołączył Axel Springer, który zainwestował w ten niemiecki startup 1 milion euro.
Potrzeba 600 tys. euro
Z informacji, które przekazał nam Konrad Maruszewski wynika, że niebawem Cringle zamknie kolejną rundę inwestycyjną, tym razem od dużego banku działającego na terenie Niemiec. Startup bardzo szybko się rozwija, ale potrzebuje pieniędzy na ekspansję na rynki europejskie. Dlatego utworzył kampanię crowdfundingową, której celem jest pozyskanie 600 tys. euro.
Zbiórka społecznościowa powstała na portalu Companisto, na którym kilka lat temu Cringle przekonał 1400 inwestorów. Z aplikacji korzysta blisko 10 milionów użytkowników. Cringle zarabia na licencji, którą opłaca bank za wprowadzenie udogodnienia dla swoich klientów. Naszym zdaniem Cringle to jedna z ciekawszych aplikacji fintech w Europie, dlatego zachęcamy do wsparcia jej za pomocą kampanii crowdfundingowej.
Stypendium dla startupowców
Historia tego startupu jest przykładem, że warto wspierać absolwentów technicznych uczelni. Zespół Cringle po skończeniu studiów zgłosił się do programu „Exist” i otrzymał stypendium w wysokości ok. trzech tysięcy euro na osobę (w zależności od stopnia ukończonych studiów). Każdy z beneficjentów otrzymane środki może wykorzystać na swoje utrzymanie, tak by mógł zająć się wyłącznie pracą nad własną firmą.
Z programu Exist, dla którego trzeba przygotować 30-stronnicową dokumentację, każdy startup otrzymuje także 10 tys. euro, które zespół może wydać na stworzenie infrastruktury IT startupu oraz 5 tys. euro na opłacenie mentorów, którzy wesprą spółkę w rozwoju. Więcej na temat programu, jak i tego, jak Niemcy doceniają przedsiębiorczych absolwentów, dowiecie się z tego artykułu.