Chcesz nauczyć się języka, którego używa 300 osób na świecie? Zapisz się na kurs Tribalingual

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Griko to język ojczysty Greków mieszkających na Południu Włoch. Dziś używa go około 300 osób na świecie, ale startup Tribalingual może to zmienić. Oferuje kursy językowe mało popularnych dialektów świata. Podczas cztero- i dziesięciotygodniowego szkolenia online możemy nauczyć się jednego z nich.

Na zdjęciu: Inky Gibbens, CEO Tribalingual podczas wystąpienia na TEDx

Coś ważnego

Marzeniem Inky Gibbens było poznanie języka Buriatów, mieszkańców granicy Rosji z Mongolią. Choć znała podstawy języka, chciała poznać go jeszcze bliżej, ale nie opuszczając swojego domu. W ten sposób zrodził się pomysł na startup organizujący kilkutygodniowe kursy językowe. Tribalingual od innych tego typu szkół wyróżnia to, że w ofercie ma rzadko używane języki.

Dlaczego Inky Gibbens zdecydowała się popularyzować mało znane języki? – Chciałam zrobić coś ważnego, mieć większy wpływ na zmianę niż tylko napisać pracę dyplomową na ten temat. Jest tyle innych wymierających języków, o których warto zadbać – mówiła w rozmowe z FastCompany. Rok temu wystartowała z prostą platformą nauki języków obcych, którą zbudowała na silniku WordPress.

Język Inków od podszewki

Za pomocą Tribalingual możemy nauczyć się pięciu języków: ainu (używanego na jednej z japońskich wysep), mongolskiego, keczua (język Inków), gente (używany przez kilkuset mieszkańców wiosek na północy Indii) oraz wspomnianego wcześniej języka griko. Co ciekawe, każdy z tych języków możemy poznać nie wychodząc z domu. W zaledwie kilka tygodni.

Tribalingual organizuje cztero- bądź dziesięciotygodniowe kursy online, przeprowadzane za pomocą komunikatora Skype, które kosztują od 170 dolarów do 520 dolarów. Komu przydadzą się takie języki? Na przykład osobom, które chcą wybrać się w te regiony i chcą jak najlepiej poznać język ojczysty mieszkańców. Właśnie dla nich powstał Tribalingual.

Żeby nie zapomnieć

Inky Gibbens jest popularyzatorką ginących języków obcych i promuje poznawania małych kultur, o których świat zapomina. Podczas wystąpienia na TEDxCambridgeUniversity powiedziała, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że jej ojczysty język (buriacki) niebawem zniknie i przestanie być używany. Dlatego postanowiła wykorzystać technologie do tego, by język, kultura i tradycja nie zniknęła ze świadomości ludzi.