Firma przeprowadziła ponad 500 dochodzeń w sprawie incydentów cybernetycznych w tym dochodzenia dotyczące takowych incydentów, ataków DDOS, ataków phishingowych, analizy kryminalistycznej dochodzeń OSINT, ataków na klucze. Rozpoczynając od dochodzeń w zakresie cyberbezpieczeństwa, FS Group koncentrowała się na gromadzeniu dużych zbiorów danych, które stanowiły rdzeń dla produktów cyberbezpieczeństwa i które firma opracowała i dostarczała podczas świadczenia usług cyberbezpieczeństwa oraz za pośrednictwem sieci partnerów do klientów na całym świecie.
Rosnące zagrożenie cyberbezpieczeństwa w regionach Europy Wschodniej
Obecnie, wykorzystując swoje partnerstwa i udokumentowane osiągnięcia w zapobieganiu zagrożeniom dla infrastruktury krytycznej, szczególnie na Ukrainie, FS Group zamierza wykorzystać swoją specjalistyczną wiedzę w kolejnych regionach.
Według danych Amerykańskiej Administracji Handlu Międzynarodowego, w 2024 roku Polska została sklasyfikowana jako jeden z najbardziej atakowanych i zagrożonych krajów pod względem cyberbezpieczeństwa na świecie. Odnotowano u nas ponad 1000 ataków tygodniowo, które kierowano na różne organizacje. Według danych z bazy złośliwych oprogramowań, Polska posiada największą liczbę rekordów korzystających z filtra geograficznego TLD (domena najwyższego poziomu). Liczba rekordów według atrybutu geograficznego w strukturze nazw domen jest najwyższa w Polsce.
– Nasza ekspansja na rynki Europy Wschodniej stanowi ważny kamień milowy dla FS Group — powiedział Serhii Yevchuk, CEO FS Group. Jesteśmy pewni, że nasze doświadczenie w walce z zaawansowanymi zagrożeniami cybernetycznymi, szczególnie w kontekście ukraińskim, będzie nieocenione dla firm na tych rynkach.