Runda finansowania była prowadzona przez Convent Capital wraz z udziałem EIFO i Navus Ventures, zapewniając łącznie prawie 80 milionów koron duńskich, jak czytamy w informacji prasowej.
– W tym procesie ważne było dla nas znalezienie odpowiednich partnerów, którzy rozumieją DNA FarmDroid, podzielają naszą wizję i chcą dołączyć do nas w przyszłej podróży. Z Convent Capital, Navus Ventures i EIFO na pokładzie, podczas gdy my jako założyciele pozostajemy głównymi właścicielami, jesteśmy nastawieni na kolejne kroki w podróży. Przekroczyliśmy 500 robotów, teraz następny kamień milowy to 1000 – zaznaczają Jens i Kristian Warming, założyciele FarmDroid.
Zrównoważone rolnictwo ważne dla inwestorów
– W Convent Capital cenimy rozwiązania, które są zarówno praktyczne, jak i skuteczne. Naszym zdaniem zespół FarmDroid opracował narzędzie rolnicze, które wyróżnia się prostotą i skutecznością, co czyni je jednym z najlepiej sprzedających się autonomicznych rozwiązań na rynku. Dzięki znacznemu zmniejszeniu nakładów chemicznych przy jednoczesnym zwiększeniu plonów, roboty FarmDroid przynoszą pozytywny wpływ na środowisko. Naprawdę podobała nam się współpraca z zespołem FarmDroid w ciągu ostatnich miesięcy i nie możemy się doczekać wzmocnienia naszego partnerstwa, teraz gdy oficjalnie połączyliśmy siły – mówi Steven Bernaert, dyrektor Convent Capital.
Runda finansowania była prowadzona przez Convent Capital, z udziałem EIFO i Navus Ventures, zapewniając łącznie prawie 80 milionów DKK. Robot FarmDroid może siać, usuwać chwasty i ograniczać użycie pestycydów dzięki nowemu systemowi mikrorozpylania, a wszystko to przy ciągłej pracy w terenie, zasilane energią słoneczną. Teraz FarmDroid ma dalej rozszerzać się globalnie, ukierunkowanie zarówno na rolnictwo organiczne, jak i konwencjonalne na otwartym polu, zwiększając wydajność i promując zrównoważone rolnictwo.
Startup z Vejen buduje roboty zasilane energią solarną. Mają odchwaszczać i siać uprawy. Początkowo stosowane na farmach ekologicznych, zaczynają zdobywać rynek konwencjonalny, dzięki m.in. wprowadzeniu precyzyjnego systemu mikronatrysku. Pozyskane środki mają przyspieszyć dalszy rozwój firmy, która sprzedała już ponad 500 robotów.