Balon wzniósł się na wysokość 50 metrów, natomiast sama długość flagi to ponad 10 metrów. Realizacja tej misji jest możliwa dzięki zaangażowaniu grupy SuperCluster – konstruktorów, których projekt związany z przygotowaniem misji stratosferycznych, nabrał rozpędu podczas pierwszej podkarpackiej edycji hackathonu NASA Space Apps Challenge w 2021 r. Zespół zajął wtedy drugie miejsce. Sygnał do startu dał Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, który wcześniej zaznaczył, że spojrzenie na patriotyzm przybiera dziś wiele form.
– Patriotyzm to nie tylko hołd dla dorobku naszych przodków, ale także troska o przyszłe pokolenia. Jej symbolem jest dziś nasz wzrok skierowany ku niebu, ku biało-czerwonym barwom. Podkarpackie Centrum Innowacji to nasza kuźnia talentów, to miejsce, w którym młodzi ludzie mają przestrzeń do eksperymentowania i swobodnego kreowania nowych rozwiązań. Misje stratosferyczne to ich pierwszy krok w kierunku sektora kosmicznego, branży wpisanej w strategię rozwoju naszego województwa – powiedział marszałek Władysław Ortyl.
Liderami grupy Supercluster są Kamil Ziółkowski i Hubert Gross. Kamil Ziółkowski jest doktorantem Politechniki Rzeszowskiej, który specjalizuje się w awionice. Rozwija system autopilota dla balonów stratosferycznych. Wspólnie z Hubertem Grossem jest współtwórcą startupu inkubowanego przez ESA BIC Poland. Jest także członkiem zarządu Innspace oraz uczestnikiem badań nad łazikami marsjańskimi, komunikacją satelitarną i transportem lotniczym. Hubert Gross jest absolwentem Lotnictwa i Kosmonautyki PRz, spec. pilotaż. Laureat wielu międzynarodowych konkursów projektowania dronów i łazików. Prezes zarządu Innspace – zrzeszającego studentów i młodych profesjonalistów zaangażowanych w innowacyjne projekty z sektora kosmicznego. Znalazł się na liście „25 under 25” magazynu Forbes oraz McKinsey&Company w kategorii „Nauka”.