Podstawową rozwiązaniem oferowanym przez Connecty jest silnik kontekstowy, który obejmuje całe horyzontalne potoki danych przedsiębiorstw – aktywnie analizując i łącząc różne źródła danych. Łącząc punkty danych, platforma rejestruje szczegółowe zdarzenia zachodzące w firmie w czasie rzeczywistym. Ta „świadomość kontekstowa” jest następnie wykorzystywana w zautomatyzowanych zadaniach, które dotyczą danych. Koniec końców, umożliwia ona uzyskanie dokładnych, praktycznych informacji biznesowych.
Choć Connecty jest wciąż na wczesnym etapie rozwoju, już teraz usprawnia zadania związane z danymi w kilku przedsiębiorstwach. W opinii przedstawicieli startupu, ich platforma redukuje pracę zespołów zajmujących się danymi nawet o 80%.
Connecty chce uporządkować chaos danych
Wraz z rosnącą w bezprecedensowym tempie ilością ustrukturyzowanych i nieustrukturyzowanych informacji, zespoły nieustannie zmagały się z utrzymaniem porządku w swoich rozdrobnionych architekturach danych. Powodowało to rozproszenie istotnego kontekstu biznesowego i dezaktualizację schematów danych, co prowadziło do słabej wydajności dalszych aplikacji. Przykładem przemawiającym do wyobraźni może być działalność chatbotów AI cierpiących na halucynacje lub pulpitów BI dostarczających niedokładnych informacji biznesowych.
Założyciele Connecty AI, Aish Agarwal i Peter Wisniewski, zetknęli się osobiście z takimi wyzwaniami. W ich opinii, wszystkie tego typu przeszkody sprowadzają się do jednego głównego problemu: uchwycenia niuansów danych biznesowych rozproszonych w potokach. Zasadniczo zespoły musiały wykonać wiele ręcznej pracy związanej z przygotowaniem danych, mapowaniem, analizą danych eksploracyjnych i przygotowaniem modelu danych.
Aby zaradzić tej sytuacji, duet rozpoczął pracę nad startupem i silnikiem kontekstowym.
Silnik kontekstowy za 3, 2, 1…
– Rdzeniem naszego rozwiązania jest zastrzeżony silnik kontekstowy, który w czasie rzeczywistym wyodrębnia, łączy, aktualizuje i wzbogaca dane z różnych źródeł (poprzez integracje bez kodu), co obejmuje informacje zwrotne od człowieka w pętli w celu dostrojenia niestandardowych definicji. Robimy to za pomocą kombinacji wektorowych baz danych, grafowych baz danych i danych strukturalnych, tworząc „graf kontekstu”, który przechwytuje i utrzymuje zniuansowany, wzajemnie powiązany widok wszystkich informacji – powiedział Aish Agarwal w wywiadzie dla VentureBeat.
Według Future Markets Insights, globalny rynek analityki AI będzie rósł w tempie 23% rocznie w ciągu następnej dekady, osiągając wartość 223 miliardów dolarów do 2034 roku.
Zdefiniować na nowo zarządzanie danymi
O inwestycji poinformował w serwisie społecznościowym LinkedIn Jacek Łubiński, partner w Market One Capital:
– Cieszymy się, że możemy wesprzeć Connecty AI, która na nowo definiuje zarządzanie danymi w przedsiębiorstwie dzięki głębokiemu uczeniu kontekstowemu – mówi Jacek Lubiński, partner w Market One Capital. – Zdolność platformy do ujednolicania i kontekstualizacji danych w rozproszonych systemach stanowi ogromną szansę dla firm, które chcą wykorzystać LLM do automatyzacji przepływu danych – dodaje Lubiński.
Platforma jest rozwijana we współpracy z kilkoma partnerami komercyjnymi, począwszy od organizacji o rocznych przychodach w wysokości od 5 milionów dolarów do 2 miliardów dolarów.
Nicolas Heyman, dyrektor generalny Kittl, jednego z tych partnerów, mówi, że wczesne wyniki były imponujące. – Złożoność naszych danych szybko rośnie, a przygotowanie danych i analiza wskaźników zajmuje więcej czasu” – mówi Heyman. „Czekaliśmy średnio od dwóch do trzech tygodni na przygotowanie danych i wyciągnięcie praktycznych wniosków z danych dotyczących użytkowania naszych produktów oraz połączenie ich z danymi transakcyjnymi i marketingowymi.
– Byliśmy pod wrażeniem dokładności odpowiedzi od pierwszego dnia – dodaje Aditya Upadhyay, dyrektor ds. analityki w Mindtickl, kolejnym partnerze startupu. – Connecty AI wygenerowało doskonałe sugestie dotyczące poprawy opisów schematów i ulepszyło naszą warstwę semantyczną; oferuje ujednolicony przepływ od przygotowania do zapytań.