Grupa DGP Infor wdraża sztuczną inteligencję do korekty tekstów

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Grupa DGP Infor wdraża sztuczną inteligencję do korekty tekstów

Udostępnij:

Infor wprowadził nowoczesne rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji (AI) w procesie korekty tekstów w Dzienniku Gazecie Prawnej. Nowe narzędzie wspiera redakcję w eliminowaniu błędów językowych, poprawie stylu i przyspieszaniu procesu redakcyjnego, jednocześnie zachowując unikalny charakter publikacji.

Zaawansowane rozwiązania, wykorzystujące technologię renomowanych dostawców AI, pomagają w identyfikacji błędów językowych, fact-checkingu oraz wykrywaniu nieścisłości. Wdrożenie tego systemu nie zastępuje roli redaktorów, lecz działa jako narzędzie wspierające, podnosząc jakość treści i optymalizując proces redakcyjny.

– Testy nowego rozwiązania prowadziliśmy przez ostatnie tygodnie. Chodziło o wytrenowanie AI tak, by podnieść jakość treści bez utraty unikalnego, profesjonalnego profilu DGP, do jakiego są przyzwyczajeni nasi Czytelnicy. Ostateczny kształt tekstów zawsze pozostaje jednak zasługą człowieka – autora, który zdobył informacje, redaktora, który pomógł wydobyć to, co w nich najważniejsze, wreszcie korekty, która na końcu sprawdza, czy coś nie zostało przegapione – podkreśla Barbara Kasprzycka, zastępca redaktora naczelnego DGP.

Nowoczesne technologie w służbie jakości

Grupa DGP Infor konsekwentnie rozwija swoje procesy redakcyjne, wdrażając inteligentne rozwiązania technologiczne w miejscach, w których mogą one zwiększyć efektywność i zapewnić jeszcze wyższą jakość treści.

– Korzystamy z komercyjnej wersji platformy jednego z wiodących dostawców, która zapewnia bardzo jasne Privacy Policy. Pozwala nam to skalować nasze rozwiązanie w sposób bezpieczny i dostosowywać do naszych potrzeb, a dodatkowo dzięki współpracy partnerskiej byliśmy w stanie uzyskać korzystne warunki finansowe. Wcześniej oczywiście przetestowaliśmy właściwie wszystkie dostępne rozwiązania, zarówno nasze rodzime, jak i te z dalekiego wschodu – mówi Wojciech Sulik, Prezes spółki INFOR IT.

Nowe narzędzie to kolejny krok w stronę nowoczesnych i dynamicznych procesów redakcyjnych, w których technologia działa jako wsparcie dla dziennikarzy i redaktorów, umożliwiając im jeszcze większe skupienie na merytoryce i jakości publikowanych materiałów.

Czytaj także: