Komputronik Biznes Partnerem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Komputronik Biznes czynnie angażuje się w rozwój szkolnictwa wyższego. Od 3 stycznia 2018 roku ma nowego partnera – Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wynikiem niedawno podpisanej umowy będzie stała współpraca – połączenie nauki i biznesu.

W poświątecznej atmosferze pierwszych dni nowego roku, w gabinecie prof. Marka Nawrockiego – Prorektora ds. Informatyzacji i Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym UAM, podpisana została umowa o współpracy pomiędzy Uniwersytetem, a firmą Komputronik Biznes Sp. z o.o., reprezentowaną przez Sebastiana Pawłowskiego, wiceprezesa zarządu.

– Mamy nadzieję na praktyki oraz współpracę naszych studentów, a także możliwości stażowe. Firma Komputronik jest rozpoznawalną marką na naszym rynku – lepiej znamy ją od strony oferty sprzętowej, ale trzeba wiedzieć, że to przedsiębiorstwo, które oferuje również usługi biznesowe, więc liczymy, że nasi studenci będą mogli wiele nauczyć się od specjalistów – opowiadał prorektor, prof. Marek Nawrocki.

Wynikiem porozumienia będzie nie tylko nabór na praktyki i płatne staże. Komputronik Biznes przygotuje też rekomendacje dotyczące kierunków kształcenia i podstawy programowej zgodnej z aktualnym zapotrzebowaniem na rynku pracy. Ponadto, na Wydziale Matematyki i Informatyki już wkrótce odbędą się warsztaty dla studentów w ramach Komputronik Biznes Day.

– Rynek musi się zmieniać, biznes musi współpracować z nauką – tak, aby nasze wspólne rozwiązania wyprzedzały rynek. Zależy nam, by studenci, którzy kończą edukację, byli wyposażeni nie tylko w wiedzę, ale także w kompetencje biznesowe, które pozwolą odnaleźć im się na rynku – wyjaśnia Sebastian Pawłowski, wiceprezes Komputronik Biznes.

Wielkopolska spółka od samego początku wierzy w lokalną współpracę oraz w to, że połączenie biznesu z nauką daje bardzo dobre efekty.

– My znamy rynek, Uniwersytet posiada technologię i wysokie kompetencje w zakresie kształcenia. Chcemy to połączyć, aby wspólnie, nie tylko w Wielkopolsce, ale też w Polsce i w Europie tworzyć nowe rozwiązania – dodaje wiceprezes Komputronik Biznes.

To nie jedyne działania związane z edukacją, które podejmuje spółka. Pod koniec 2017 roku Komputronik Biznes podpisał umowę z Fundacją Carrots, zajmującą się przybliżaniem technologii i wsparciem kobiet w branży IT. Planowane wspólne wydarzenia Geek Girls Carrots i Komputronik Biznes odbędą się w bieżącym roku, w kliku miastach w Polsce. Ponadto spółka współpracuje aktywnie z kołem naukowym Politechniki Poznańskiej.