W konkursie biorą udział startupy z 18 europejskich krajów: Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Francji, Grecji, Węgier, Irlandii, Włoch, Kosowa, Łotwy, Luksemburga, Macedonii, Portugalii, Rumunii, Hiszpanii, Ukrainy i oczywiście Polski. Polacy będą konkurowali z innymi państwami w 15 kategoriach. Dwie z nich – PRAWO i CYBERBEZPIECZEŃSTWO reprezentowane będą przez serwisy Specprawnik.pl i Specfile.pl. Europejska gala finałowa odbędzie się w Brukseli.
Serwis Specprawnik.pl nie miał sobie równych w kategorii PRAWO
Rynek technologicznych rozwiązań prawnych rozwija się prężnie w Stanach Zjednoczonych. Niestety dla Europejczyków modernizacja tego sektora to wciąż nowy temat. Tradycyjne branże nieufnie podchodzą do nowoczesnych narzędzi. Jednak rewolucja, która ma ułatwić ich funkcjonowanie już się rozpoczęła. Co to oznacza dla prawnika? Przyśpieszenie wewnętrznego zarządzania i poprawę funkcjonowania kancelarii, ale i zapewnienie większej konkurencyjności na rynku usług prawnych.
Finalne narzędzie ma być korzystne dla prawników i ich klientów. Taki właśnie jest serwis Specprawnik.pl – nie tylko daje prawnikowi wszystkie narzędzia, które pozwalają mu na prowadzenie nowoczesnej kancelarii w Internecie, ale i pozwala użytkownikom skorzystać z bezpłatnej porady prawnej oraz zapewnia dostęp do merytorycznych treści dotyczących zagadnień z tego sektora.
Bezpieczeństwo cybernetyczne a rozwój technologiczny
Twórcy platformy Specprawnik.pl mają podwójną okazję do świętowania. Inna stworzona przez nich aplikacja – Specfile.pl – otrzymała nagrodę w kategorii CYBERBEZPIECZEŃSTWO. Zabezpieczenie sieci i systemów informacji w UE jest niezbędne, aby utrzymać funkcjonowanie i rozwój gospodarki internetowej. Kategoria „cyberbezpieczeństwo” wspiera startupy działające w tym obszarze, uznając poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego za kwestię kluczową, która bezpośrednio wpłynie na budowanie zaufania pomiędzy człowiekiem a maszyną i zapewni rozwój w odpowiednim kierunku. Takim narzędziem jest właśnie Specfile – aplikacja, która w bardzo prosty sposób pozwala szyfrować przesyłane za pośrednictwem Internetu dane, by zapewnić im poufność i bezpieczeństwo.
–
StartUp Europe Awards to inicjatywa Komisji Europejskiej i Fundacji Finnova, wspierana przez przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, przewodniczącego Komitetu Regionów, wiceprzewodniczącego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego i kilku członków Parlamentu Europejskiego. StartUp Europe Awards wspiera publiczno-prywatne partnerstwo, zapewnia widoczność europejskim start-upom i umożliwia im pokazanie swoich produktów na arenie międzynarodowej. Dzięki inicjatywie powstało forum najlepszych praktyk oraz sieć kontaktów pomiędzy wszystkimi krajami europejskimi zaangażowanymi we współpracę. Sami twórcy mówią o projekcie jako o „Eurowizji dla start-upów”, który jest niezwykle przydatnym narzędziem do budowania europejskiego ekosystemu łączącego wszystkich graczy na starym kontynencie.