Po kilkuletniej obecności w Czechach, w 2016 roku GoOut pojawił się w Polsce, a następnie w Finlandii i Estonii – obsługując tam największe nadbałtyckie festiwale. Nadszedł czas na Berlin. Już teraz w przewodniku znaleźć można najciekawsze wydarzenia stolicy Niemiec – od koncertów, przez wystawy, spektakle, na imprezach i festiwalach kończąc. W przyszłym roku do Berlina dołączą kolejne niemieckie miasta oraz możliwość kupowania biletów.
– Rozpoczęcie działalności w Niemczech od Berlina było naturalnym krokiem – intensywność tamtejszego kulturalnego życia zachwyca. Jest to też miasto często odwiedzane przez twórców i odbiorców kultury z Czech oraz Polski, gdzie jesteśmy obecni od kilku lat. Z drugiej strony odkrywanie sceny kulturalnej w Berlinie nie jest łatwe – nie znając lokalnych społeczności, musisz się dobrze postarać by nie przegapić niektórych wydarzeń. – opowiada Emily Brandi, koordynatorka niemieckiego przewodnika.
– Berlin to kulturalna metropolia, z wielką społecznością lokalnych i przyjezdnych miłośników kultury. Mimo tego wciąż brakuje tam aplikacji podobnej do naszej – mówi Agnieszka Arana-Iturri, prowadząca polski GoOut. – Dla naszych użytkowników jesteśmy przede wszystkim inspiracją do odkrywania kultury i sztuki. Przyciągamy międzynarodową społeczność – nie tylko kolejnymi przewodnikami, ale także wielojęzyczną platformą – dając każdemu dostęp do kultury. Dzięki GoOut ludzie wychodzą – na koncerty, wystawy, imprezy, targi – na czym korzystają społeczeństwo, kultura i organizatorzy. Wierzymy, że współczesny świat kultury potrzebuje nowoczesnych narzędzi i że nasz model sprawdzi się także w Niemczech. – dodaje Arana-Iturri.
GoOut oferuje dostęp do blisko 200 000 wydarzeń kulturalnych w Warszawie i do kolejnych dziesiątek tysięcy w Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu. Udział w nich, z biletami kupionymi na GoOut, wzięło już ponad ćwierć miliona osób. W przeglądaniu tak bogatego przewodnika, z dostępem do ponad 5 000 miejsc i 32 000 lokalnych i międzynarodowych artystów, pomaga między innymi możliwość filtrowania wydarzeń po ich rodzajach czy gatunkach muzycznych. Z kolei zapisywanie ulubionych wydarzeń i artystów pozwala użytkownikom GoOut tworzyć własny przewodnik. To właśnie chęć ułatwienia osobom odkrywania tego co dzieje się w kulturze skłoniła Vojtecha Otevrela i Vojtecha Knyttla do założenia 5 lat temu przewodnika w Czechach.