We wtorek 26 lutego odbędzie się drugie z cyklu spotkanie Human Tech Art. Zaprezentowane zostaną technologie w pięknym i efektownym wydaniu. Technologia spotka się ze sztuką i humanizmem w postaci prototypów 2 projektów, nad którymi twórcy pracowali niczym renesansowi malarze.
Human Tech Art to spotkania z ludźmi, którzy realizują swoje niewyobrażalne, niestandardowe pomysły przy użyciu nowych technologii. To twórcy, projektanci i pionierzy, dla których narzędziem i tworzywem są wynalazki ery cyfrowej. To idee, które powstają bez względu na ograniczenia czy trendy.
Nasze motto:
Where Human Creativity makes Technology an Art
O projektach:
Gra Nie-Video
Nielinearna narracja na pada od 8bitowego nintendo i drukarkę termiczną, czyli czy słowo może być warte więcej niż tysiąc obrazków. Interaktywna instalacja stworzona na zamówienie Narodowego Instytutu Audiowizualnego z okazji Europejskiego Kongresu Kultury – najwiekszego wydarzenia kulturalnego w Europie. Projekt bada relacje pomiędzy klasycznie rozumianym czytelnictwem a nowymi mediami w których dominuje przekaz audiowizualny. Niestandardowe połączenie interfejsu gry video z drukarką stawia odbiorcę w niedającej się łatwo zdefinować pozycji gracza-czytelnika i wystawia na próbę utrwalone schematy postępowania w obliczu dwóch różnych mediów.
Stolik multimedialny
Interaktywny stół multimedialny z powierzchnią reagującą na (wielo)dotyk, z którego może korzystać wiele osób jednocześnie. Interakcja dotykiem gwarantuje bezproblemową i naturalną obsługę, a wbudowane nagłośnienie (w tym możliwość zamiany blatu w szklany głośnik) – niepowtarzalne wrażenia. Stolik posiada mechanizm obserwacji otoczenia, który pozwala na inteligentną adaptację zawartości ekranu – urządzenie zawsze wie, czy i gdzie znajdują się jego użytkownicy.
Prelegenci:
- panGenerator to nowomedialny kolektyw projektowo-artystyczny założony w 2010 roku. Grupa działa na styku wielu dziedzin, łącząc kompetencje technologiczne, artystyczne i projektowe, jest pierwszym i jednym z niewielu kolektywów o tym profilu w Polsce. Poza działalnością projektową panGenerator prowadzi wykłady i warsztaty obejmujące szerokie spektrum zagadnień związanych z projektowaniem nowych mediów.
- Paweł Surgiel jest założycielem VIZAO – studia projektowego zajmującego się opracowywaniem interaktywnych i multimedialnych produktów reagujących na ruch i (wielo)dotyk.
- Vizao swoje działania prowadzi na pograniczu technologii zaczerpniętych z branży gier komputerowych i nowatorskich form interakcji (w tym multi-user).
W portfolio firmy znajdują się interaktywne standy, stoliki multimedialne, instalacje sterowane kinetycznie, gry i aplikacje wykorzystujące rozszerzoną rzeczywistość. Aktualnie firma pracuje nad projektem komunikatora opartego o interakcję dotykiem a kierowanego do zastosowań korporacyjnych. http://www.vizao.pl
Agenda:
- 19:00 Przywitanie – Magdalena Ostoja-Chyżyńska, Łukasz Czarnecki
- 19:10 Nielinearna narracja na pada i drukarkę termiczną – Gra Nie-Video (panGenerator)
- 19:40 Święty Graal interfejsów dotykowych – Stolik Multimedialny (Paweł Surgiel)
- 20:10 Rozmowy, pytania, networking