10 startupów dla każdego studenta

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Studia to wspaniały a zarazem pracowity okres w życiu większości z nas. Zebraliśmy 14 z nich, dzięki którym każdy student za pomocą nowych technologii uczyni naukę atrakcyjniejszą a co najważniejsze bardziej efektywną.

Studia to wspaniały a zarazem pracowity okres w życiu większości z nas. Dlatego zebraliśmy 10 startupów, dzięki którym każdy student za pomocą nowych technologii uczyni naukę atrakcyjniejszą a co najważniejsze bardziej efektywną.

  • Notatki to poważna sprawa. Pamiętacie ile razy trzeba było prosić koleżanki o użyczenie zapisków z poprzednich zajęć? Teraz jest łatwiej je zdobyć bo wystarczy, że zarejestrujemy się w serwisie Notatek.pl i znajdziemy w nim notatki wpisując nazwę uczelni czy nazwisko wykładowcy. Za udostępnianie swoich notatek otrzymamy punkty, dzięki którym będziemy mogli pobierać kolejne zapiski z wykładów.
  • Korzystając z czeskiego startupu mySchoolNoteBook możemy notować, segregować i upiększać nasze notatki napisane w trybie online. Co ciekawe naszymi zapiskami możemy bezpośrednio dzielić się udostępniając pliki na serwerze. Dostęp do nich mamy korzystając ze specjalnej aplikacji mobilnej.
  • Od niespełna dwóch lat startup Mentormob przygotowuje nam za darmo plan nauki. Jak to wygląda? Włączamy komputer, logujemy się do serwisu, wpisujemy przedmiot i specjalnie przygotowana playlista z artykułami i filmikami zadba o to, abyśmy poznali wszystkie informacje dotyczące danego zagadnienia.
  • Gdy materiał jest trudne i same notatki z zajęć nie wystarczą w jego zrozumieniu z pomocą mogą przyjść korepetytorzy. Godnym polecenia startupem jest Skillshare, ale działa on poza granicami naszego kraju dlatego polecamy skorzystanie z e-korepetycje.net.
  • Może to Ty zostałeś obdarzony tą zdolnością dzielenia się wiedzą z innymi? Udzielasz korepetycji i chcesz wiedzieć jakie tematy były poruszane w zeszłym tygodniu na zajęciach swoich podopiecznych? W takim przypadku zapewne pomoże SnappSchool oferujący cotygodniowy newsletter z zajęć, na które uczęszcza nasz wychowanek.
  • Co jeśli studiowanie jest dla nas przygodą i chcemy być na bieżąco z informacjami o uczelni nawet po całym dniu nauki? Aplikacja mKampus pomoże nam znaleźć punkt ksero, bibliotekę uniwersytecką czy budynki administracyjne naszej uczelni. Co ciekawe prosto z aplikacji mamy również dostęp do aktualnego planu zajęć. mKampus został stworzony specjalnie dla Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.
  • Nie wszystkie uczelnie to wielkie campusy i czasem jest tak, że niektóre przedmioty nauczane są w różnych budynkach. Jak wtedy najszybciej dojechać w dane miejsce? Zapytaj JakDojade.pl, z którego pomysłodawcą rozmawialiśmy w maju.
  • Od dawna na większości uczelni wymagana jest nauka języka obcego, a najczęściej wybieranym z nich jest język angielski. Jak ułatwić sobie naukę spędzając czas przed komputerem? Wystarczy, że poznamy polski startup Lingapp!
  • Kluczem do wykorzystania wiedzy w przyszłości jest jej zdobycie wiedzy to jedno i jej gruntowne utrwalenie. W tym zadaniu pomogą nam popularne fiszki. My polecamy Wam portal fiszkoteka.pl, z którego przedstawicielem przeprowadziliśmy wywiad.
  • Po latach nauki, gdy już potrafimy przekazać zdobytą wiedzę innym, czyli rozumiemy czego się nauczyliśmy, czas skonfrontować ją z rzeczywistością. Dzięki InternMatch – znajdziemy staż odpowiadający naszym zainteresowaniom i zdobędziemy wymagane doświadczenie już podczas studiów.