Wrześniowy StartUp Mixer AIP

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Wrzesień przyniósł kolejne wyzwanie startupom społeczności warszawskich AIP. We wtorek 4 września o godzinie 19.00 w klubie Sketch przy ul. Foksal 19 w Warszawie odbył się StartUp Mixer. Po raz kolejny 5 młodych firm działających w AIP przy 5 warszawskich uczelniach stanęło do rywalizacji…

Wrzesień przyniósł kolejne wyzwanie startupom społeczności warszawskich AIP. We wtorek 4 września o godzinie 19.00 w klubie Sketch przy ul. Foksal 19 w Warszawie odbył się StartUp Mixer. Po raz kolejny 5 młodych firm działających w AIP przy 5 warszawskich uczelniach stanęło do rywalizacji o nominację do tytułu Startupu Roku 2012. Gościem specjalnym spotkania był Cezary Kucharski.


Wieczorem 4 września górny poziom warszawskiego klubu Sketch należał do młodych przedsiębiorców z warszawskich AIP. To właśnie tam odbył się StartUp Mixer, podczas którego 5 firm reprezentujących 5 warszawskich oddziałów Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości rywalizowało ze sobą o nominację do tytułu Startupu Roku 2012. Gościem specjalnym był Cezary Kucharski, który zasiadł również w komisji oceniającej wystąpienia startupów.

Wydarzenie rozpoczęło się od wystąpienia Dariusza Żuka, Prezesa Polski Przedsiębiorczej, ekosystemu wspierania startupów, którego jednym z filarów są Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Żuk przewodniczył komisji oceniającej konkurujące podczas Mixera startupy. Pięciominutowym wystąpieniom firm, podczas najbliższego StartUp Mixera, przyglądał się także gość specjalny – Cezary Kucharski – piłkarz, menedżer, poseł na Sejm VII kadencji i przedsiębiorca. Po zakończeniu kariery sportowej został właścicielem serwisu internetowego legia.net i licencjonowanym menedżerem piłkarskim. Od 2007 prowadzi firmę doradztwa sportowego CK Sport Management. Podczas warszawskiego StartUp Mixera opowiedział zebranym wiele na temat swojej kariery zawodowej oraz zasad, którymi się w niej kieruje. Przekonywał młodych przedsiębiorców, że warto jest oprzeć swoją działalność na zaufaniu i konsekwentnym budowaniu swojej marki, zwracał też uwagę, że zwłaszcza na początku drogi czasem warto zrobić coś nieodpłatnie, aby dać się poznać i zbudować swoje portfolio. Okazało się, że pomimo znanego i medialnego nazwiska, taka metoda działania znalazła zastosowanie i sprawdziła się także i w jego przypadku, gdy rozpoczynał samodzielną działalność biznesową. Zespół jurorów wsparty był również ekspertyzą Konrada Kurkowskiego, Wicedyrektora Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości.

Podczas wrześniowego StartUp Mixera warszawskich AIP zaprezentowało się 5 różnorodnych firm. Excelling, pierwsza z firm, reprezentowała AIP SGGW. To firma konsultingowo-szkoleniowa, która specjalizuje się w doradztwie i organizacji indywidualnych kursów w zakresie wykorzystywania arkuszy kalkulacyjnych w pracy. Kolejna z firm, Wizard, działa przy AIP PW. Swoim klientom, czyli agencjom reklamowym, oferuje niestandardową obsługę w zakresie produkcji reklam. W imieniu AIP SGH prezentowało się EkoPromo, czyli firma oferująca niestandardowe, zewnętrzne kampanie reklamowe z wykorzystaniem np. jednokołowych przyczepek reklamowych. AIP UW reprezentowała firma d9, która prowadzi kompleksowe działania w zakresie marketingu internetowego. Ostatnim startupem, jaki zaprezentował się przed ekspertami oraz gośćmi, było Modułowo z AIP WAT. Firma świadczy usługi z zakresu projektowania, montażu, sprzedaży układów i modułów elektrycznych.

Zwycięzcą wrześniowego StartUp Mixera warszawskich AIP została firma Modułowo z AIP WAT, która według jurorów zaprezentowała najciekawszy pomysł na biznes. Jurorzy podjęli decyzję jednogłośnie, stwierdzając, że innowacyjność proponowanych przez Modułowo produktów oraz pasja, z jaką podchodzą do budowy swojego modelu biznesowego, są nie do przecenienia.

Po części oficjalnej spotkania, o networking zadbali Witold Antosiewicz i Grzegorz Turniak. Autorzy książki „Praktyczny poradnik networkingu. Zbuduj sieć trwałych kontaktów biznesowych”, opowiedzieli o zasadach idealnego, efektywnego networkingu, który następnie potrwał do późnego wieczoru, długo po zakończeniu podanego do oficjalnej wiadomości czasu zakończenia imprezy.

źródło: informacja prasowa