Czego uczą nas aplikacje cz.2

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Czy wśród aplikacji edukacyjnych znajdują się i te, które w prosty i przyjemny sposób przekazuję wiedzę? Postanowiliśmy je zebrać tworząc cykl o aplikacjach, które nas uczą. W drugiej części poznacie aplikacje do nauki języka angielskiego, mycia zębów czy przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Czy wśród aplikacji edukacyjnych znajdują się i te, które w prosty i przyjemny sposób przekazuję wiedzę? Uważamy, że tak dlatego postanowiliśmy je zebrać w jeden cykl artykułów. W drugiej części poznacie aplikacje do nauki języka angielskiego, mycia zębów czy przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

fot. Fotolia

  • Clarity – gorąca linia dla startupowców. Dzięki aplikacji możemy skontaktować się ze światowej klasy mentorami, którzy odpłatnie udzielą nam rad jak rozwijać dalej nasz biznes. Clarity jest wygodnym sposobem na pozyskanie wiedzy i zebranie feedbacku od doświadczonych startupowców. Od rozmowy ze znanym przedsiębiorcą dzieli nas pobranie aplikacji na urządzenia z systemem iOS oraz rejestracja.
  • MoodUp – aplikacja edukacyjna dla dzieci. MoodUp wspomoże rodziców w prawidłowym wychowywaniu maluchów. Dzięki kalendarzowi i zastosowaniu elementów grywalizacji nauczy dzieci systematyczności i przygotuje do wizyty u dentysty. Aplikacja została przygotowana wspólnie z psychologami i wykorzystuje sprawdzone techniki motywujące do codziennych obowiązków – mycia zębów.
  • DriveScribe – pomoc w przestrzeganiu przepisów drogowych. Aplikacja, którą możemy pobrać na nasze urządzenia z systemem iOS oraz Android, dzięki geolokalizacji sprawdzi czy poruszamy się samochodem zgodnie z przepisami. Przekraczając dozwoloną prędkość wyświetli się na smartfonie komunikat w postaci tekstu jak i sygnału głosowego. Po zakończeniu podróży mamy wgląd do historii trasy i punktów, które otrzymaliśmy za przepisową jazdę samochodem.
  • Hopscotch – podstawy programowania dla dzieci. Aplikacja skierowana dla młodszych użytkowników iPadów. Za pomocą zabawnych postaci i przyjaznemu interfejsowi w prosty sposób zaprezentuje maluchom efekty programowania. Hopscotch nie pokazuje linijek kodu i nie zmusza do ich pisania. Jej celem jest promowanie u młodych ludzi chęci do języka, dzięki któremu powstają strony www i aplikacje.
  • Vocabla – aplikacja do nauki języków obcych. Vocabla (dawniej Lingapp) jest narzędziem do nauki języka obcego za pomocą fiszek. Korzystając z niej mamy dostęp do testów, których zawartość możemy sami ustalać. Zastosowane elementy grywalizacji motywują do dalszej pracy. Aplikację możemy pobrać za darmo na urządzenia mobilne z systemem iOS oraz Android.

Chętnie poznamy aplikacje, które znajdują się na Waszych smartfonach i które czegoś Was nauczyły. Podsyłajcie linki w komentarzach. Najciekawsze zamieścimy w kolejnych zestawieniach.