Nabór do drugiej rundy programu WARSAW Booster’19

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Nabór do drugiej rundy programu WARSAW Booster’19

Udostępnij:

Ruszyła kolejna runda naboru do miejskiego programu akceleracyjnego WARSAW Booster’19 finansowanego przez m.st. Warszawa. Inicjatywa ta skierowana jest do warszawskich młodych spółek, których rozwiązania mogą mieć wpływ na rozwój miasta oraz jakość życia jego mieszkańców. Nowością w stosunku do poprzedniego naboru jest możliwość zaadresowania wyzwań przygotowanych przez partnerów korporacyjnych.

Na zaproszenie do programu może liczyć tym razem 16 zespołów startupowych. Unikalną wartością WARSAW Booster’19 jest umożliwienie uczestnikom bezpośredniego dostępu do konsultacji z przedstawicielami urzędu miasta. Dzięki temu mogą oni zaprezentować swoje rozwiązania i produkty oraz poznać warunki potencjalnej przyszłej współpracy. Analogicznie – odpowiedź na wyzwania korporacyjne może otworzyć startupom drzwi do współpracy z czołowymi przedsiębiorstwami działającymi w stolicy i całym kraju.

Najlepsi uczestnicy, poza możliwością zbudowania relacji biznesowych, otrzymają możliwość uczestniczenia w wybranych wydarzeniach zagranicznych, w najpełniejszym stopniu adresujących ich potrzeby rozwojowe.

Projekt realizowany jest przez Fundację Seriatim a wspierają go eksperci m.in. z butiku doradczego Rebels Valley, kancelarii prawnej DZP czy firmy konsultingowej Crido. Zgłoszenia poprzez stronę internetową www.warsawbooster.pl można zgłaszać do 19.08.2019 r.

Poprzednia runda WARSAW Booster’19

Podczas Demo Day programu, spośród prezentujących najwyższe uznanie zdobyła spółka Smart Factor prezentująca rozwiązanie służące zarządzaniu reklamami pojawiającymi się w przestrzeni miejskiej. Najwyższe oceny jury zebrały także pracujący nad farmami wertykalnymi zespół Vertigo oraz Ubrania do oddania, która innowacyjny model biznesowy połączyła ze zwiększaniem zaangażowania użytkowników w działalność charytatywną. 

Warszawa miastem przyjaznym startupom

– W tym roku WARSAW Booster pomoże 30 spółkom wzmocnić swoją pozycję na rynku – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent stolicy. – Jednocześnie, beneficjentem ich sukcesów będzie nasze miasto. Duża część projektów będzie miała szansę zaistnieć w naszej przestrzeni i służyć warszawiakom. Mamy również nadzieję, że startupy te pomogą nam później promować Warszawę jako miejsce przyjazne rozwojowi nowoczesnych, młodych spółek. Cieszymy się również, że wizja ta znajduje zrozumienie u partnerów biznesowych, którzy angażują się w naszą inicjatywę – dodaje.

– Poszukujemy partnerów, dzięki którym wspólnie będziemy mogli sprawić, że codziennie zakupy będą jeszcze bardziej przyjazne w obszarze płatności – mówi Piotr Żabski, Wiceprezes w Santander Consumer Bank – Jako liderowi consumer finance w Polsce zależy nam na tym, abyśmy wspólnie z uczestnikami WARSAW Booster stworzyli klientom rozwiązania, zapewniające jeszcze większą swobodę w wyborze formy płatności czy poprawy bezpieczeństwa realizowanych przez nich transakcji.

W kolejną rundę WARSAW Booster’19 zaangażował się także największy klub piłkarskiej PKO Ekstraklasy – Legia Warszawa. Wyzwania stawiane przez klub są związane przede wszystkim z możliwością jeszcze lepszego wykorzystania potencjału infrastruktury w pobliżu stadionu oraz poszukiwanie najlepszych rozwiązań MedTech, które może adresować do osób uprawiających sport.

– Legia Warszawa to od ponad 100 lat ważna część stolicy, to kilkadziesiąt sekcji sportowych, setki medali i tytułów. Zależy nam na rozwoju Warszawy i jej mieszkańcach, którzy bardzo często są też naszymi kibicami, zawodnikami, trenerami, pracownikami, partnerami, czy też po prostu sąsiadami. Poszukujemy rozwiązań, które sprawią, że Warszawa i Legia staną się jeszcze bardziej przyjazne, łatwiej dostępne, czy ekologiczne, w szczególności w bezpośredniej bliskości obiektów klubu – mówi Tomasz Zahorski, Członek Zarządu Legii Warszawa. – To już kolejny w tym roku projekt startupowy, w którym uczestniczy Legia, wsłuchując się w potrzeby rynku. Wcześniej poszukiwaliśmy innowacyjnych rozwiązań w ramach kongresu sportowego Science4Football i konkursu Startup Challenge.

Bardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań przemysłowych poszukuje w ramach WARSAW booster’19 grupa Ciech. Wyzwanie stawiane przez chemicznego potentata dotyczy efektywności energetycznej i tzw. circular economy.

–Zrównoważony rozwój idzie w parze z innowacyjnością – mówi Aleksandra Janusz, prezes spółki CIECH R&D – Jesteśmy przekonani, że Warszawa i jej ekosystem innowacji są w stanie dostarczyć naszej Grupie rozwiązań, które przełożą się na wspólne wdrożenia i długotrwałą, owocną współpracę.

Wyzwania dla startupów w projekcie przygotowały również Royal Bank of Scotland, Budimex oraz Orange. W projekt zaangażowało się również Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.