Urządzenie pozwala na odwzorowanie procedury działań, jakie należy wykonać przed, w trakcie i po zabiegu dermatologicznym. Rozwiązanie stworzone przez zespół InventionMed ma służyć edukacji przyszłych lekarzy dermatologów i specjalistów medycyny estetycznej.
Projekt jest ciągle udoskonalany, prowadzone są również programy pilotażowe. Testowanie urządzenia w warunkach klinicznych, dostarcza cennych informacji na temat pożądanych zmian oraz ulepszeń w docelowej wersji urządzenia, przeznaczonej do komercjalizacji.
– Bardzo cieszy nas fakt, że Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego wspiera innowacyjne projekty w swoim regionie. Dotacja to szansa na szybszy rozwój urządzenia, które już niedługo ma szansę zrewolucjonizować rynek szkoleniowy w medycynie estetycznej – komentuje Tomasz Kierul, Prezes Zarządu InventionMed S.A.
W ostatnim czasie spółka uzyskała 16 mln zł dofinansowania na budowę największego na świecie Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR i AR. Innowacyjna na światową skalę inwestycja będzie stanowiła swego rodzaju demonstrator „wirtualnego szpitala” i umożliwi testowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych i prototypowych symulatorów medycznych w oparciu o VR (virtual reality) i AR (augmented reality). Równolegle, trwają prace nad wirtualną strzykawką – drugim projektem rozwojowym InventionMed.
InventionMed planuje również zmianę rynku notowań z NewConnect na rynek główny GPW. W kwietniu spółka złożyła prospekt emisyjny do KNF.