Madect – szybko rosnąca na lidera branży medtech spółka pozyskuje refundacje i planuje 2-cyfrowy wzrost zysku

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Madect – szybko rosnąca na lidera branży medtech spółka pozyskuje refundacje i planuje 2-cyfrowy wzrost zysku

Udostępnij:

Polska branża medtech reprezentowana jest przez wiele silnych firm, których rozwiązania mają szansę odmienić funkcjonowanie służby zdrowia. Do ich grona należy Madect ze swoimi urządzeniami i systemami do przeprowadzania dokładnej analizy stanu zdrowia pacjenta za pomocą techniki biorezonansu. Spółka w tym roku planuje zanotować 2-cyfrowy wzrost zysków, a w przyszłym debiut na NewConnect.

Madect to prężnie rozwijająca się spółka działająca w sektorze medtech, założona przez polskich przedsiębiorców w Londynie w 2015 roku. Oferta spółki skierowana jest głównie do specjalistów działających w sektorach medycznych, kosmetycznych, dietetycznych i uzdrowiskowych.

Spółka zajmuje się produkcją i dystrybucją urządzeń pod marką Mezator, pozwalających na przeprowadzenie dokładnej analizy stanu zdrowia pacjenta za pomocą techniki biorezonansu. Umożliwiają one przeprowadzenie w ciągu 15-20 minut badań poszczególnych komórek, tkanek, narządów i całych układów, dzięki czemu możliwe jest dokładne zlokalizowanie i określenie danego zaburzenia z dokładnością do 95%. Co ciekawe, jedno z urządzeń jakim jest model M1 pozwala na przebadanie aż 886 organów, co w porównaniu do tradycyjnych badań w placówkach medycznych, stanowi duży przełom w sektorze technologii medycznych.

Refundacja podejmowanych działań R&D

Madect stale się rozwija i poszerza portfolio oferowanych rozwiązań. Spółka podejmuje także istotne działania mające na celu otrzymanie zwrotu kosztów z tytułu podejmowanych przez nią działań R&D w ramach brytyjskiego programu R&D Tax Relief.

Obecnie Madect stara się o refundację za działania rozwojowe prowadzone od maja 2017 roku do maja 2018. W tym czasie spółka przygotowała dla swoich klientów dedykowaną aplikację M1 Help Tools, zawierającą instrukcje obsługi, filmy instruktażowe, dział FAQ oraz wiele praktycznych informacji i porad dotyczących profesjonalnej diagnostyki urządzeniem Mezator M1. Jest ona dostępna w trzech językach: Polskim, Angielskim, Niemieckim i można ją pobrać za darmo w AppStore i GooglePlay.

W ramach zgłoszonych do refundacji działań prowadzonych we wspomnianym okresie Madect stworzył także własne oprogramowanie dla urządzenia Mezator BRT, umożliwiającego mobilną terapię biorezonansową i zawierającego aż 3123 wbudowane programy. Również jest ono dostępne w językach Polski, Angielskim i Niemieckim.

Metazor Cloud – nowe rozwiązanie i kolejny zwrot kosztów za R&D w UK

Madect biorąc pod uwagę osiągnięte do tej pory sukcesy na drodze do uzyskania zwrotu środków w Wlk. Brytanii, planuje ponownie wystąpić o taką refundację, tym razem w przypadku swojego najnowszego rozwiązania Metazor Cloud, które wystartuje pod koniec tego roku.

Mezator Cloud jest platformą opracowaną z myślą o klientach spółki i oferującą im zarówno możliwość przesyłania wyników testów diagnostycznych z urządzeń Mezator M1 i Quantum do chmury, a następnie bezpiecznego ich przechowywania, jak i pomoc w zarządzaniu placówką diagnostyczną w postaci narzędzi takich jak CRM z wbudowanymi funkcjami m.in., do automatyzacji SMS i e-mail marketingu.Spółka udostępni również klientom B2B dedykowany portal, na którym klienci z całej Polski będa mogli umawiać się bezpośrednio w danej placówce przez internet, a informacja ta pojawi się w panelu Mezator Cloud.

Dzięki takiemu rozwiązaniu placówki diagnostyczne zyskają możliwość korzystania z jednego bezpiecznego systemu zawierającego kompletne informacje o danym kliencie, wykonanych testach, wynikach i wnioskach z nich płynących, a także wspierającego działania komunikacyjne i marketingowe.

Madect w przypadku Mezator Cloud planuje przyjąć model SaaS (Software as a Service), w ramach którego dostęp do platformy będzie możliwy w ramach jednej z trzech wersji abonamentu. Jednakże w dłuższej perspektywie, biorąc pod uwagę liczbę wykonanych testów diagnostycznych w ubiegłym roku na poziomie 184 tysięcy, a także oferowane placówkom diagnostycznym urządzenia, firma ma na celu przekształcenie się w całości w działania oparte na modelu HaaS (Hardware as a Service).

Dzięki takiemu wprowadzeniu Mezator Cloud spółka planuje nie tylko zwiększyć przychody z już istniejących klientów, ale także przyciągnąć nowych, oferując im kompleksowe rozwiązanie przystosowane do ich potrzeb.

Rozwój zwieńczony wzrostem zysków i wejściem na NewConnect

Prężny rozwój Madect i rosnąca pozycja i znaczenie firmy na rynku wpływają także na osiągane przez nią wyniki finansowe. W 2018 roku jej przychody sięgnęły 2 mln zł, natomiast w pierwszym kwartale 2019 roku spółka osiągnęła przychód na poziomie 400 tys. zł, oznaczający wzrost o 14,34% w stosunku do analogicznego okresu z ub.r. Rok 2019 Madect planuje zakończyć z dwucyfrowym wzrostem zysku. Natomiast w 2020 roku spółka ma zamiar zadebiutować na giełdzie NewConnect.

 

Artykuł powstał we współpracy z Madect.