Keranova zebrało 24 miliony euro na roboty do leczenia zaćmy

Dodane:

Jędrzej Dzierżyński Jędrzej Dzierżyński

Keranova zebrało 24 miliony euro na roboty do leczenia zaćmy

Udostępnij:

Francuski startup Keranova opracował ultraszybki zrobotyzowany laser do leczenia pacjentów z zaćmą. Ma być wykorzystywany do rozwiązywania problemów opornych na leczenie. Firma zebrała na robota 24 miliony euro.

Na świecie jest ponad 25 milionów pacjentów, którzy potrzebują operacji zaćmy. Jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgicznych na świecie. Robot opracowany przez Keranova ma zostać wykorzystany do rozwiązywania problemów opornych na leczenie, takich jak krótkowzroczność i astygmatyzm, zmniejszając liczbę procedur manualnych na rzecz automatyzacji i precyzji.

Startup zebrał teraz 24 milionów euro w drugiej rundzie finansowania, które pochodzi od obecnych akcjonariuszy: Mérieux Equity Partners i Supernova Invest, z udziałem nowych inwestorów Financière Arbevel i Tourrette Investissement.

Fundusze umożliwią firmie przyspieszenie rozwoju technologii i uzyskanie zezwoleń regulacyjnych potrzebnych do wprowadzenia na rynek rozwiązania dla precyzyjnych, zautomatyzowanych procedur chirurgii zaćmy.

Prototyp kliniczny Keranova to pierwszym na świecie, który był w stanie wykonać automatyczną fakoemulsyfikację soczewek zaćmy- z powodzeniem leczono swoich pierwszych pacjentów w grudniu 2018 r.

Po zebraniu początkowej kwoty 5 mln EUR w 2016 r. Keranova znacznie wzmocniła siłę roboczą i zainwestowała środki w program badań i rozwoju.

Keranova organizuje sympozjum, podczas którego po raz pierwszy zaprezentuje swój robot chirurgiczny publiczności specjalistów. Wydarzenie odbędzie się podczas konwencji ESCRS 14–18 września w Paryżu.