Podróż między lotniskiem Connemara a Inis Mór, który jest częścią Wysp Aran, pokazała „możliwość przyszłych dostaw tego rodzaju w ramach planowanych korytarzy dronów”.
Za pomocą drona dostarczano insulinę i glukagon oraz przekazano w drogę powrotną próbkę krwi pacjenta. Używany dron, Wingcopter 178 Heavy Lift, jest całkowicie elektrycznym pojazdem, który może pokonać do 100 kilometrów w niecałą godzinę. Debbie Power, menedżer krajowy IOT w Vodafone Ireland, powiedziała, że długość pierwszego odcinka wyniosła 21,7 kilometra, a drugiego odcinka 21,6 kilometra.
Kierująca projektem NUI Galway oraz partnerzy, jak Vodafone Ireland, wykorzystywali Internet Rzeczy do komunikacji drona. Leki dostarczyła firma Novo Nordisk.
Wykorzystywanie dronów do dostarczania środków medycznych staje się coraz bardziej powszechne. Na przykład amerykańska firma Zipline twierdzi, że używa dronów do dostarczania przedmiotów, w tym szczepionek i krwi w Rwandzie od 2016 r. W 2019 r. rozpoczęto dostawy w Ghanie.
W grudniu 2018 roku Unicef ogłosił, że dziecko na wyspie w Vanuatu na południowym Pacyfiku stało się „pierwszym dzieckiem na świecie”, któremu podano szczepionkę dostarczaną komercyjnie przez drona.