Nowe fiszki na iOS od Fiszkoteki

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Fiszki na iPhona i iPada to nowa aplikacja serwisu Fiszkoteka.pl przeznaczona na urządzenia działające w systemie iOS – iPhony i iPady. Jest to druga aplikacja Fiszkoteki, po wydanej pół roku temu aplikacji na Androida.

Fiszki na iPhona i iPada to nowa aplikacja serwisu Fiszkoteka.pl przeznaczona na urządzenia działające w systemie iOS – iPhony i iPady. Jest to druga aplikacja Fiszkoteki, po wydanej pół roku temu aplikacji na Androida.

Przypomnijmy, że Fiszkoteka koncentruje się na pomocy w nauce języków, przede wszystkim rozbudowy słownictwa i zwrotów. Nowa aplikacja z fiszkami jest zsynchronizowana z serwisem, zatem osoby posiadające konto na Fiszkotece mogą przerabiać lekcje i uczyć się tak samo jak na komputerze. W domu np. uczymy się nowego materiału, a jadąc metrem lub autobusem robimy wyznaczone przez system powtórki. Nauce towarzyszą zdania przykładowe, obrazki oraz nagrania dźwięku.

To, co odróżnia aplikację Fiszkoteki od innych dostępnych na rynku to oprócz wygody i intuicyjności przede wszystkim możliwość tworzenia własnych materiałów. Do materiałów tworzonych przez użytkownika automatycznie generowana jest wymowa w 14 językach, dodawane są automatycznie obrazki, zdania, a ostatnio także tłumaczenia, co bardzo uproszcza proces tworzenia własnych materiałów.

W nowej aplikacji pojawiają się też inne ciekawe funkcje jak np. tworzenie fiszek głosem. – Teraz idąc na spacer możemy mówić do telefonu słowa i zwroty np. z otaczającego świata: ławka, las, spacer, piękna dziewczyna i w ten sposób tworzyć fiszki. System sam zrobi z tego, co podyktujemy kompletny multimedialny zestaw do nauki, tzn. zestaw posiadający wymowę, ilustracje oraz zdania przykładowe. To naprawdę proste, przyjemne i ułatwiające naukę – mówi Tomasz Młodzki, z serwisu Fiszkoteka.pl.

Autorzy aplikacji zapowiadają, że w najbliższym czasie zostanie dodana także możliwość robienia zdjęć np. artykułu z gazety lub książki. Aplikacja dzięki technologii OCR rozpozna tekst, przepuści przez specjalne korpusy językowe, a następnie stworzy zestaw fiszek ze słownictwem charakterystycznym dla danego tekstu. – Na przykładzie Harrego Potera pojawią się np. takie słówka jak magia, jednorożec, miotła…, ten mechanizm działa świetnie, także przy fachowych tekstach np. artykułach biznesowych, prawniczych, czy dajmy na to związanych z architekturą – mówi Tomasz Młodzki. – Taka funkcjonalność jest już dostępna na stronie. Prawdziwa magia, nieprawdaż? – dodaje.

źródło: informacja prasowa