Jak czytamy na stronie wydarzenia, podczas Impact re:action przyjrzymy się szczegółowo nie tylko procesom wytwarzania produktów w poszczególnych branżach, ale również sposobom dostarczania podstawowych usług publicznych, takich jak opieka zdrowotna czy edukacja.
Organizatorzy przygotowali 2 godzinny stream ze studia live, video, podcasty i raporty, warsztaty online oraz dodatkowe materiały, które będą dostępne online przez cały rok.
Trzy główne ścieżki tematyczne to: borderless science, next health oraz digital economy. W ich ramach będą poruszane takie zagadnienia jak:
Zdrowie:
- Jakie działania należy podjąć na szczeblu regionalnym, aby zwiększyć aktywność MŚP i firm biofarmaceutycznych w dziedzinie innowacji w zdrowiu?
- Jak powinniśmy stymulować badania i rozwój w biotechnologii?
- Jak zbudować ekosystem łączący naukę, finansowanie i infrastrukturę?
- Jak skutecznie zarządzać sektorem zdrowia?
Cyfryzacja nauki:
- Przykłady, trendy i rozwiązania dla każdego poziomu szkolnictwa wyższego od studenta w sieci, przez cyfrowe uniwersytety, aż po krajowe strategie.
- Wirtualne kampusy i zdalna kolaboracja
- Koncept “Open science” i kooperacja akademicka
- Case studies: trendy globalne, narodowe strategie i sposoby wdrażania
- Rola partnerstw publiczno-prywatnych
Cyfryzacja gospodarki:
- Jak obecna sytuacja epidemiologiczna wpływa na przyspieszenie cyfrowej transformacji gospodarki w Polsce – analiza wybranych obszarów, z uwzględnieniem bankowości, e-commerce, przemysłu, branży motoryzacyjnej i energetycznej, usług, e-learningu oraz telemedycyny.
- Kierunki dalszego rozwoju – czyli co zrobić, by działania podjęte w przyspieszonym tempie nie tylko utrwalić, ale też wykorzystać do następnego etapu rozwoju firmy i sektora?
- Rekomendacje – strategie biznesowe na okres po pandemii.