Zastanowimy się nad tym, co się dzieje, jak i kiedy generowany jest nowy pieniądz oraz co wirus zmienił w tym obszarze u nas – i na świecie.
- Co to znaczy dla kursu złotówki i opłacalności eksportu?
- Czy NBP „drukuje” – i jak to się ma do zapisów Konstytucji
- Oraz jak proces generowania pieniądza wpływa na stopy procentowe i koszty kredytu.
Webinarium realizujemy we współpracy z firmą berrylife, dzięki czemu widz ma wrażenie oglądania programu telewizyjnego, nie tracąc jednocześnie kontaktu z prezenterem oraz możliwości zadawania pytań. To nowy wymiar wydarzeń – warto do nas zajrzeć nie tylko po wiedzę merytoryczną!
Webinarium poprowadzi Anna Kornecka – wiceprezes Krakowskiego Parku Technologicznego.
dr Marcin Mrowiec ukończył studia na kierunku Finanse i Bankowość w krakowskiej Akademii Ekonomicznej. Pracę w sektorze finansowym rozpoczął w roku 2000 w Dziale Badań Rynków Międzynarodowych w monachijskim Bayerische HypoVereinsbank (HVB), później pracował jako ekonomista i starszy ekonomista Banku BPH. Od 2008 do kwietnia 2020 roku pełnił funkcję Głównego Ekonomisty Banku Pekao, kierując zespołem analityków zajmujących się analizami makroekonomicznym, rynkowym oraz sektorowymi. Wielokrotnie osobiście, jak i z zespołem, zdobywał wyróżnienia za najbardziej trafne prognozy makroekonomiczne oraz rynkowe. Pod koniec 2016 obronił pracę doktorską, zaś wydana na jej podstawie książka pt. „Austriacka Szkoła Ekonomii. Jak może pomóc wyjaśnić stagnację gospodarki Japonii” została nominowana do nagrody Economicus 2018, jako jedna z 10 najlepszych książek napisanych przez polskich ekonomistów w poprzednim roku.
Link do rejestracji.