Letus Capital skupi się na rozwoju fotowoltaiki oraz inkubatora innowacyjnych projektów

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Letus Capital skupi się na rozwoju fotowoltaiki oraz inkubatora innowacyjnych projektów

Udostępnij:

Notowany na NewConnect Letus Capital zaktualizował strategię rozwoju. Spółka będzie rozwijać działalność w oparciu o dwa filary działalności – doradztwo w zakresie finansów dla przedsiębiorstw oraz rozwój nowych technologii. W ramach drugiego filaru spółka rozwinie działalność na rynku fotowoltaiki, w zakresie sprzedaży i montażu instalacji dla klientów indywidualnych i form oraz budowy własnych farm fotowoltaicznych. Równocześnie spółka będzie rozwijać inkubator innowacyjności.

– Aktualizacja strategii jest efektem zmieniającego się otoczenia oraz działań, które podejmowaliśmy w ostatnim czasie. Jest to ewolucja wcześniejszej strategii i działań skupionych ogólnie na odnawialnych źródłach energii oraz elektromobilności. Chcemy skoncentrować się na rynku instalacji fotowoltaicznych, dostarczając klientom produkt oraz jego finansowanie – komentuje Dariusz Przewłocki, prezes zarządu Letus Capital.

W ramach działalności na rynku fotowoltaiki spółka zaoferuje klientom różne formy finansowania, w tym leasing, który będzie spłacany przez klientów dzięki oszczędnościom na kosztach energii elektrycznej. Spółka zamierza również budować farmy wiatrowe na własnym gruncie. Obecnie spółka prowadzi zaawansowane rozmowy z potencjalnym partnerem, który prowadzi już sprzedaż instalacji fotowoltaicznych, podmiot ten będzie obsługiwał zamówienia Letus Capital do momentu zbudowanie własnego zespołu fachowców od rynku fotowoltaiki.

Równolegle Letus Capital będzie wspierał rozwój nowych technologii poprzez inkubator innowacyjności, który będzie realizował patenty, wynalazki oraz innowacyjne pomysły. Działalność w tym obszarze będzie realizowana poprzez rozwijanie spółek StartUp z udziałem pomysłodawców, organizowanie pomocy prawnej w zakresie ochrony patentowej, wdrażanie i komercjalizację wybranych pomysłów, patentów i wzorów przemysłowych oraz pozyskiwanie środków z programów unijnych.

– Wykorzystując nasze dotychczasowe doświadczenia biznesowe, chcemy pomóc młodym biznesmenom i innowatorom rozwijać działalność oraz komercjalizować swoje pomysły. Nie ograniczamy się do wybranych branż, skupiamy się na innowacyjności, potencjale do komercjalizacji i skalowania. Prowadzimy już zaawansowane rozmowy w tym obszarze i w najbliższym czasie uruchomimy pilotażowe projekty  – dodaje Dariusz Przewłocki.