Jak powinniśmy wspierać mikroprzedsiębiorstwa wysokich technologii? Czy mają one potencjał, aby wejść na rynki zagraniczne? Czego brakuje polskim, młodym i ambitnym przedsiębiorstwom, aby ze skali krajowej przedostać na rynek globalny? O tym chcą porozmawiać uczestnicy debaty, która odbędzie się czwartego listopada.
W siedzibie Pracodawców RP przy ul. Brukselskiej 7 w Warszawie, 4 listopada ma odbyć się debata, w której zaproszeni eksperci będą rozmawiać na temat możliwego rozwoju młodych przedsiębiorstw, w tym startupów. Do miana MAPu zaliczają firmy do 3 lat funkcjonowania, które wchodzą w fazę przyspieszonego wzrostu oraz działają w obszarach wysokich technologii, takich jak m.in. farmaceutyka, optyka, telekomunikacja, informatyka, badania i rozwój oraz produkcja statków powietrznych i kosmicznych.
Stań się gazelą biznesu
Organizatorzy wydarzenia chcą też przyczynić się do rozwoju zainteresowanych firm. Dlatego stworzyli program szkoleniowo-badawczy MAPIT, w ramach którego, przedsięwzięcia z obszaru wysokich technologii poznają metody i narzędzia pozwalające efektywniej rozwijać się i stać się „gazelami” biznesu. Projekt „MAP-iT Planowanie strategii wzrostu młodych ambitnych przedsiębiorstw” ma na celu wypracowanie standardu proaktywnego wsparcia młodych przedsiębiorstw, które posiadają potencjał do szybkiej ekspansji.
W projekcie mają wziąć udział właściciele i menedżerowie zarządzający mikroprzedsiębiorstwami z sektorów wysokich technologii, a także inne osoby, które mają realny wpływ na działalność mikroprzedsiębiorstw oraz trwałość wprowadzonej zmiany. Projekt zakłada, że właściciele firm, którzy dotychczas prowadzili swój biznes intuicyjnie, a tylko czasami korzystali z pojawiających się szkoleń, dzięki wiedzy szkoleniowej i doświadczeniom PRP w sposób uporządkowany i nowoczesny, będą mogli zarządzać firmą i jej wzrostem. Udział w programie jest bezpłatny.
Born global
Celem szkoleń będzie przekazanie wiedzy na temat zasad zarządzania firmami szybkiego wzrostu i przedsiębiorstwami typu born global, a także możliwości ich finansowania. Szkolenia mają stanowić element procesu doradztwa realizowanego przez ekspertów Pracodawców RP. Jakie wymagania trzeba spełnić, aby wziąć udział w szkoleniu„MAP-iT Planowanie strategii wzrostu młodych ambitnych przedsiębiorstw”? Uczestnik musi spełniać następujące kryteria:
- Zatrudniać od 2 do 9 pracowników.
- Jego firma musi mieć obroty roczne lub sumę bilansową nieprzekraczającą 2 000 000 EUR.
- Działalność musi być zarejestrowana w Polsce, mieć możliwość otrzymania pomocy de minimis.
- Powstać po 31 grudnia 2009 roku i działające min. 3 miesiące.
- Działać w branży wysokich technologii w przetwórstwie przemysłowym oraz usługach
Jeśli chcesz rozwinąć swoje umiejętności i spełniasz powyższe wymagania, zgłoś się do programu za pomocą tego formularza. Po więcej informacji na temat debaty i szkoleń „MAP-iT Planowanie strategii wzrostu młodych ambitnych przedsiębiorstw” zapraszamy tutaj.
Patronatem honorowym szkolenie objęły takie instytucje, jak: Ministerstwo Gospodarki, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Stowarzyszenie Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce (SOOIPP), Portal Innowacji (PI), Polska Izba Gospodarcza Zaawansowanych Technologii (IZTECH), Sharp, Foundation for Strategic Competence Development (FSCD), Centrum Badań i Innowacji, Moiseum, Polska Sieć Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet, Człowiek i Technologie, Kosmos Production i Crowd Funding.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.