Tradycyjnie Spotkanie Młodego Biznesu organizowane jest w pierwszym dniu Tygodnia Przedsiębiorczości. W związku z tym zapraszamy w poniedziałek 16 listopada o 18:00 na transmisję wydarzenia z profesjonalnego studia w Krakowie. Ze względów oczywistych nie będziemy mogli się zobaczyć osobiście, jednak mamy nadzieję, że formuła online spełni Wasze oczekiwania.
Uznani prelegenci
O spełnienie oczekiwań zadbają na pewno nasi znakomici prelegenci, a swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się w tym roku Wiktor Warchałowski, Dominika Żak, Agnieszka Maciejowska i Piotr Nabielec.
Opowiedzą oni o początkach swojej działalności, o tym w jaki sposób radzili sobie w trudnych sytuacjach na poszczególnych etapach działalności, a także jakie metody i narzędzia rekomendują w prowadzeniu biznesu. W tym roku chcemy skupić się w szczególności na radzeniu sobie z niespodziewanymi sytuacjami w prowadzeniu biznesu, na szukaniu szans w sytuacjach kryzysowych i odpowiemy na pytanie, dlaczego warto być wytrwałym.
Wiktor Warchałowski – prezes i współzałożyciel marki Airly, twórca Inteligentnego Systemu Monitoringu Jakości Powietrza, opowie nam, jak dzięki swojemu produktowi udało mu się przekroczyć granice i z powodzeniem pokazać się na światowym rynku. Wiktor jest fizykiem, inżynierem z pasją do biznesu i przedsiębiorczości, członkiem Mensa International i finalistą konkursu New Europe organizowanego przez Google i Financial Times, wyłaniającego 100 najbardziej innowacyjnych osób w Europie Środkowo-Wschodniej. Z usług jego firmy korzysta obecnie ponad 300 samorządów w Polsce i za granicą oraz kilkadziesiąt firm, a na całym świecie zainstalowano ponad 3000 urządzeń do pomiaru jakości powietrza.
Dominika Żak jest założycielką marki DeeZee – jednego z największych polskich sklepów internetowych z obuwiem damskim. Firma obecna na rynku od 15 lat, od 2018 wchodzi w skład Grupy Kapitałowej CCC. Filozofią DeeZee jest oferowanie klientkom niepowtarzalnego obuwia, zgodnego z najnowszymi światowymi trendami. Dominika, z wykształcenia germanistka, na pomysł założenia sklepu internetowego z obuwiem wpadła przypadkiem – w momencie, gdy nie mogła znaleźć dla siebie odpowiedniej pary w sklepach prowadzących tradycyjną sprzedaż. Dziś jej ambicją jest stworzenie dużej, globalnej marki. Na pewno jest coraz bliżej osiągniecia tego celu, skoro domena sklepu odnotowuje co miesiąc 12 milionów odsłon.
Agnieszka Maciejowska – absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, jest jedną z najbardziej aktywnych kobiet w przestrzeni nowych technologii w Polsce. To m.in. współzałożycielka firmy EventLabs i współtwórczyni serwisu Evenea, systemu rejestracji uczestników i sprzedaży biletów online na wydarzenia. W latach 2012-2013 zarządzała polską edycją największego na świecie akceleratora z Doliny Krzemowej – Founder Institute. Współorganizatorka spotkań branży IT, laureatka nagrody Central European Startup Award dla najbardziej wpływowej kobiety w startupach w Polsce. Aktywnie działa na rzecz kobiet w biznesie, pozostaje mentorką w czołowych programach akceleracyjnych, często występuje w roli wykładowczyni, panelistki i prelegentki na konferencjach, z których można wymienić m.in. Internet Beta oraz Infoshare.
Piotr Nabielec jest absolwentem Politechniki Śląskiej, a swoje bogate doświadczenia zawodowe nabywał w międzynarodowych firmach IT w Krakowie. Pracował jako programista, Scrum Master, menedżer i Agile Coach. Od 7 lat zajmuje się przekazywaniem swojej wiedzy. Specjalizuje się w szkoleniach i projektach rozwijających kompetencje miękkie, szczególnie w IT: zarządzanie czasem, efektywność, komunikacja interpersonalna, dzielenie się wiedzą. Współpracował i prowadził szkolenia dla takich marek jak Motorola, Comarch, PZU, czy Sabre. Prowadzi serwis produktywni.pl, gdzie także doradza, w jaki sposób się organizować, unikać chaosu w dziesiątkach projektów i uprawianych aktywności.
Moderatorem spotkania będzie Mateusz Kaczmarek.
PROGRAM SPOTKANIA
Studio online w Krakowie
- 18:00 – 18:15 Powitanie uczestników. Tomasz Urynowicz, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego – wystąpienie otwierające
- 18:15 – 18:50 Wiktor Warchałowski „Polska marka daje radę, czyli jak Airly pokazało, że powietrze i biznes nie mają granic”
- 18:50 – 19:25 Dominika Żak „E-commerce w czasach pandemii”
- 19:25 – 20:00 Agnieszka Maciejowska „Rzecz o startupowaniu i mitycznym jednorożcu”
- 20:00 – 20:35 Piotr Nabielec „5 lat po odejściu z etatu – błędy, sukcesy, lekcje i wnioski w mojej pracy jako trener”
- 20:35 – 20:40 Podsumowanie
Rejestracja na wydarzenie
Aby wziąć udział w spotkaniu niezbędna jest wcześniejsza rejestracja. Jest ona możliwa na stronie. Rejestracji można dokonywać aż do wyczerpania dostępnych miejsc.
Serdecznie zapraszamy do udziału!
Spotkanie Młodego Biznesu to jedno z wielu wydarzeń organizowanych w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce 2020. W tym roku spotykamy się na nich online w dniach 16-22 listopada. Szczegółowe informacje na temat poszczególnych przedsięwzięć są dostępne na stronie www.tydzienprzedsiebiorczosci.malopolska.pl
Spotkanie Młodego Biznesu jest organizowane w ramach projektu „Startupowa Małopolska – wsparcie przedsiębiorczości w regionie”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.