O planach Huuuge pisaliśmy na początku września zeszłego roku. Spółka miesiąc wcześniej złożyła prospekt emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowego. Teraz temat powraca, bo firma zapowiedziała, że prace nad zatwierdzeniem prospektu są mocno zaawansowane i do debiutu może dojść już niebawem.
– Nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji co do terminu oferty, ale chcemy ją przeprowadzić jak tylko nasz prospekt zostanie zatwierdzony przez KNF. Biorąc pod uwagę poziom zaawansowania prac, może to nastąpić niebawem – mówił PAP pod koniec 2020 roku Anton Gauffin, założyciel i prezes firmy.
150 mln dolarów na debiucie
Jednocześnie Huuuge zapowiedziało, że spodziewa się, że w wyniku debiutu giełdowego zbierze nawet 150 mln dolarów. Bardzo możliwe, że tak się stanie. Spółka już jest wyceniana na ponad 4,5 mld złotych, a specjaliści z branży wierzą w to, że firma będzie się mocno rozwijać.
– Gry wideo są już najpopularniejszą formą rozrywki na świecie, a w tym sektorze gry mobilne są najszybciej rozwijającym się segmentem. Huuuge stała się liderem w grach mobilnych, gromadząc miliony użytkowników. Teraz rozpoczynamy kolejną fazę naszego rozwoju, rozwijając nasz potok nowych gier i realizując możliwości konsolidacji, takie jak niedawne przejęcie Grywalnej Platformy w Holandii i Double Star w Finlandii. Rozważamy również IPO jako możliwą część tej strategii – powiedział w komunikacie Gauffin.
Polski rynek gamingowy
Rzeczywiście, jak powiedział Gauffin, gry są najpopularniejszą formą rozrywki na świecie. Polacy również mają silnych graczy na tym rynku. – Mamy przynajmniej kilka firm, których międzynarodowe sukcesy mogą rozpalać wyobraźnie inwestorów – mówił w rozmowie z nami Mateusz Durlej, analityk inwestycyjny w PFR Ventures.
Tu przeczytasz cały materiał: Startupy z sektora gamingowego w Polsce. Oceniamy ich potencjał
Durlej, którego prosiliśmy o analizę rynku gamingowego w Polsce podkreślał, że mamy bardzo zdolnych deweloperów, co przekłada się na duży potencjał tej branży nad Wisłą. Mówiąc o silnych markach wymienił CD Projekt, Techland, Movie Games i 11bit. Dodał też, że najbliższym trendem będzie przenoszenie gier do chmury.
– Polska jest silna, szczególnie jeśli chodzi o gaming i e-sport, nie tylko na tle innych startupów w CEE, ale i z całego świata. Jako SMOK zainwestowaliśmy w tym roku w 3 startupy w tych branżach i planujemy kolejne inwestycje – mówił nam Borys Musielak.
Jak widać Polski gaming również dobrze się ma i z pewnością w przyszłości będziemy pisać o kolejnych sukcesach polskich twórców. Na ten moment wśród najsilniejszych polskich spółek gamingowych wymieniane są: inSTREAMLY, GGPredict, Skinwallet, Exit Plan Games, Superbright, Covenant, Nibble, Black Sail Games, Quantum Flytrap, Epoch Media, Swipers i Crimson Pine.