Przemawiaj publicznie i głośno, dzięki aplikacji Crowd Mics

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Sala konferencyjna wypełniona po brzegi. Trwa właśnie interesujące przemówienie, a ty chcesz włączyć się do dyskusji. Zabierasz głos, ale nikt cię nie słyszy. Z tym problemem zmierzyło się dwóch braci z Arizony i stworzyli aplikację, dzięki której mikrofon będziesz miał zawsze w kieszeni.

Przez gardło, Wi-Fi i głośniki, aż do uszu

Crowd Mics jest aplikacją mobilną, dzięki której użytkownicy smartofonów mogą ewaluować swoje urządzenia w osobiste mikrofony. Korzystanie z oprogramowania ma pomóc uczestnikom konferencji i szkoleń, na których gromadzi się wiele osób w publicznym wyrażaniu swoich opinii. W tym celu wystarczy zacząć mówić do swojego telefonu, a głos będzie wydobywać się z głośników rozmieszczonych na sali.

Co powinno się wydarzyć wcześniej? Organizator zebrania, aby ułatwić uczestnikom udział w spotkaniu, powinien skonfigurować sieć Wi-Fi, żeby każdy z publiczności miał do niej dostęp. Za pomocą bezprzewodowego routera i aplikacji Crowd Mics uczestnicy prezentacji nawiązują ze sobą kontakt. Zainstalowany software na urządzeniu mobilnym przewodniczącego widowiska jest centralą, dzięki której organizator zna liczbę użytkowników chętnych zabrać głos w dyskusji oraz kolejność zgłoszeń.

Władza w ręka organizatora spotkania

Inicjator spotkania jest głównodowodzącym. Dzięki posiadanym uprawnieniom i aplikacji Crowd Mics może decydować, któremu z prelegentów udzielić pozwolenia na wygłoszenie mowy oraz czasu jej trwania. Osoba poproszona o zabranie głosu zostanie o tym poinformowana poprzez system alertów pojawiających się na ekranie smartfona. Dla uczestników konwersacji aplikacja również jest udogodnieniem, ponieważ za pomocą jednego komunikatu mogą włączyć się do dyskusji, a dla nieśmiałych uczestników, autorzy Crowd Mics przygotowali możliwość formułowania komentarzy tekstowych.

Co ważne, posługiwanie się oprogramowaniem dla biorących udział w spotkaniu osób jest całkowicie bezpłatne. Twórcy aplikacji, Tim i Sean Holladay pobierają opłatę jednie za oferowane usługi od organizatora wydarzenia, przy czym istnieje kilka wariantów cenowych. Pierwszym z nich jest możliwość bezpłatnego testowania aplikacji, kiedy w prezentacji ma uczestniczyć jedynie pięciu mówców, natomiast podstawowy pakiet zapewnia opcję zaproszenia do dyskusji nawet dwustu osób, a koszt takiego przedsięwzięcia to 400 dolarów.

Zdjęcie royalty free z Fotolia