Holo4Med zapowiada start crowdfundingu udziałowego

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Holo4Med zapowiada start crowdfundingu udziałowego

Udostępnij:

Holo4Med najmłodszy corp-up, notowanej na NewConnect grupy kapitałowej TenderHut, ogłosił właśnie plany dotyczące rundy finansowania udziałowego. Zbiórka publiczna planowana jest już na trzeci kwartał tego roku. Holo4Med crowdfunding przeprowadzi na platformie StockAmbit będąc zarazem pierwszym klientem nowej przestrzeni skupiającej inwestorów zainteresowanych spółkami technologicznymi.

Wartość rynku technologii telemedycznych do 2027 roku szacowana jest na niemal 400 mld dolarów, o skumulowanej rocznej stopie wzrostu (CAGR) na poziomie 25,8%. Holo4Med, nie tylko wpisuje się w ten trend, ale łączy go z także z dynamicznie rosnącą branżą Mixed Reality.

Platforma stworzona przez zespół Holo4Med składa się z czterech modułów: MediXR, MediHELP, MediLIS, MediCR, które mogą funkcjonować oddzielnie oraz w ramach zintegrowanego systemu. Poszczególne moduły umożliwiają konsultację medyczną z wykorzystaniem technologii Mieszanej Rzeczywistości, zdalny monitoring pacjentów w oparciu o mobilne urządzenia diagnostyczne i sztuczną inteligencję oraz zdalny dostęp do danych medycznych zarówno w laboratoriach, jak i u samego lekarza.

Rozwijana przez spółkę platforma Telemedyczna – MediSMART integrująca te wszystkie funkcjonalności, może znaleźć zastosowanie w wielu miejscach, poczynając od domów pacjentów, po szpitale, laboratoria i kliniki, zarówno publiczne, jak i prywatne, uniwersytety medyczne czy szpitale wojskowe.

Globalna pandemia przyspieszyła rozwój telemedycyny o całe dekady, pokazując zarazem jej niedogodności, z którymi musieli zmierzyć się zarówno lekarze, jak i pacjenci. Rozwijana przez nas wielopoziomowa platforma jest odpowiedzią na praktyczne problemy, których zapewne każdy z nas doświadczył. Nie mam wątpliwości, że przyszłość medycyny jest ściśle związana z technologiami umożliwiającymi diagnozę i leczenie na odległość i jestem przekonany, że teraz jest właściwy moment na inwestycje w ten obszar – mówi Robert Król, CEO Holo4Med.

Startup rozwija się niezwykle dynamicznie, podpisując już w pierwszym roku działalności ważne kontrakty. Holo4Med fazę inkubacji przechodziła w samym środku pandemii, by już jako samodzielna spółka pod koniec 2020 roku wygenerować pierwsze przychody.

Spółka pozyskała także strategicznego globalnego partnera – LabVantage, który doskonale radzi sobie na rynku systemów informatycznych integrujących procesy w szpitalnych laboratoriach. – Szybki wzrost w świecie startupów to niezbędny element ich sukcesu. Dlatego już dziś, chcemy pozyskać kapitał na rozwój Holo4Med, tak, aby uniezależnić jej wzrost od finansowania z grupy TenderHut. Bazując na doświadczeniach z dwóch poprzednich, zakończonych błyskawicznym sukcesem zbiórek publicznych, jestem przekonany, że i tym razem w ekspresowym tempie zbierzemy niezbędny do akceleracji projektu kapitał – mówi Robert Strzelecki, prezes zarządu Grupy TenderHut SA. Jak zapewniają twórcy corp-upu kolejnym krokiem będzie debiut na NewConnect, który Holo4Med chciałby przeprowadzić w przyszłym roku, możliwie krótko po przekształceniu w spółkę akcyjną. Nieprzypadkowo wybrali platformę crowdfundingową przeznaczoną dla spółek wybierających taką strategię kapitałową.

Corp-up Holo4Med wywodzący się z grupy TenderHut do swojego udziałowego debiutu wybrał nowopowstałą platformę StockAmbit, która specjalizuje się w pozyskiwaniu inwestorów dla startupów i firm technologicznych we wczesnej fazie rozwoju.

– Holo4Med jest idealnym startupem na debiut dla naszej platformy. Na wielu płaszczyznach wpisuje się w założenia, jakie  przyświecały nam przy tworzeniu nowej platformy crowdfundingu udziałowego w Polsce. To wysoce zaawansowany technologiczny startup, który przykuwa uwagę inwestorów – podkreśla Radosław Jeziorski, CEO StockAmbit.

Na czele corp-upu Holo4Med wchodzącego w skład Grupy Kapitałowej TenderHut stoi Robert Król – wszechstronny i zorientowany na wyniki profesjonalista z 20-letnim doświadczeniem w świecie technologii. Pracował w Polsce i w Niemczech, dla takich światowych organizacji jak Alcatel czy Lucent. Ostatnie doświadczenie zawodowe zdobywał jako członek zarządu w Indra odpowiedzialny za sprzedaż i działalność w sektorze obronnym i użyteczności publicznej.