SPINAKER inwestuje 1 mln zł w SKIN LABORATORIES, która testuje formuły kosmetyczne

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

SPINAKER inwestuje 1 mln zł w SKIN LABORATORIES, która testuje formuły kosmetyczne

Udostępnij:

Fundusz SPINAKER wraz z kolejną inwestycją w spółkę SKIN LABORATORIES wchodzi w branżę produkcji formuł kosmetycznych. Spółka opracowuje i testuje pod kątem skuteczności i bezpieczeństwa nowe formuły kosmetyczne, które będą mogły być aplikowane metodą nebulizacji na ludzką skórę. Cały proces stosowania preparatów przez klientów indywidualnych będzie wspary dedykowaną aplikacją na smartfony o nazwie „smart kosmetyczka”.

– Obserwując rosnący trend i dążenie do poprawy własnego wyglądu zwłaszcza wśród płci pięknej, a zarazem wykorzystując możliwości technologii chemicznych i urządzeń aplikujących, doszliśmy do wniosku, aby połączyć możliwości tworzenia nowych formuł kosmetycznych z nową formą ich aplikacji tj. metodą nebulizacji. Już wkrótce, dzięki naszym produktom oferowane zabiegi kosmetyczne dostępne tylko w gabinetach kosmetycznych, będą mogły być zrealizowane w zaciszu naszych łazienek i sypialni. Czas lookdownu, czy częstsze podróżowanie dodatkowo utwierdziły nas w przekonaniu, że proponowane rozwiązanie jest odpowiedzią na potrzeby konsumentów w chwili m.in. ograniczenia dostępności usług gabinetów kosmetycznych – mówi Paweł Słowiakowski, Prezes Zarządu SKIN LABORATORIES.

Zespół spółki w oparciu o istniejące badania, jak i badania chemiczne stwierdza, że tradycyjne metody aplikacji kosmetyków mają ograniczoną skuteczność. Kosmetyki aplikowane metodami tradycyjnymi, tj. poprzez wcieranie, nie docierają efektywnie do głębszych warstw naskórka. Również dostępne metody rozpylania kosmetyków w postaci np. areozoli są tylko zewnętrzną formą nanoszenia lub nawilżenia skóry. Natomiast proponowane przez spółkę rozwiązanie, oparte na technologii wykorzystującej nanocząsteczki, ma zapewnić głębsze, a tym samym efektywniejsze wchłanianie się kosmetyków. Ekspert, dr inż. Jolanta Jaśkowska z Instytutu Chemii i Technologii Organicznej, Wydział Inżynierii i Teorii Chemicznej, Politechniki Krakowskiej, podkreśla, że „nebulizowane cząstki są o wiele mniejsze od cząstek mgły, dlatego aplikacja kosmetyków będzie o 4 razy skuteczniejsza, a proponowane rozwiązanie proste, poręczne oraz dostępne dla każdego”.

W oparciu o przeprowadzone badania zespół stworzy, w początkowej fazie, preparaty odmładzające, nawilżające oraz samoopalające, które przy odpowiednio dobranych parametrach, umożliwią osiągnięcie pożądanych rezultatów. Aplikacja mobilna, nad którą pracuje SKIN LABORATORIES pozwoli zaplanować oraz przypominać o zastosowaniu preparatu w ciągu dnia, celem osiągnięcia oczekiwanych efektów.

– Metoda nebulizacji jako sposób aplikacji kosmetyków jest nowością na rynku, lecz liczymy, że znajdzie zastosowanie nie tylko wśród odbiorców prywatnych, ale również w salonach kosmetycznych, ponieważ jest dużo tańszą alternatywą niż zakup specjalistycznych urządzeń oraz szeregu specjalistycznych kosmetyków, które podczas zabiegów nakłada się warstwowo – komentuje kosmetolog, Iwona Pałka.

Warto zauważyć, że branża kosmetyczna to największa i najbardziej perspektywiczna gałąź polskiego przemysłu lekkiego. Składają się na nią zarówno produkcja kosmetyków, jak i usługi z zapleczem ponad 100 tysięcy zarejestrowanych gabinetów kosmetycznych i fryzjerskich. Spółka liczy, że nowości technologiczne i produktowe, własna produkcja różnych serum przez SKIN LABORATORIES będzie chętnie sprawdzana i używana przez wielu klientów indywidualnych – samodzielnie,  jak również przez gabinety kosmetyczne, ze względu na oszczędność czasu oraz pieniędzy.

– Z perspektywy Funduszu zdecydowaliśmy się wesprzeć  SKIN LABORATORIES inwestycją w kwocie 1 miliona złotych. Dostrzegamy istotny potencjał zarówno w innowacyjnej technologii nanoaplikacji, a dzięki temu skuteczniejszego działania nowych formuł kosmetycznych. Polska plasuje się w ścisłej czołówce rynków kosmetycznych w Europie. Polskie kosmetyki są eksportowane do ponad 160 krajów, w tym do tak odległych, jak: Meksyk, Indonezja, czy Australii – świadcząc o naszej jakości. Również obserwujemy dynamiczny wzrost rynku beauty. Dziś dostrzegamy potrzebę rynkową, związaną z silnym i długofalowym trendem dbałości o wygląd zewnętrzny, a zwłaszcza – kondycję skóry. Biorąc pod uwagę uwarunkowania i rynkowe szanse zdecydowaliśmy się na sfinansowanie przedsięwzięcia – dodaje Tomasz Marczuk, Członek Zarządu Funduszu SPINAKER alfa.

Inwestycja została przeprowadzona w ramach działania BRIdge Alfa, współfinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.