Piotr Nowosielski, co-founder Just Join IT, rusza z reaktywacją Auli Polska

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Piotr Nowosielski, co-founder Just Join IT, rusza z reaktywacją Auli Polska

Udostępnij:

Aula Polska ma nowego prezesa. Piotr Nowosielski, bierze na swoje barki reaktywację instytucji promującej kulturę przedsiębiorczości technologicznej w Polsce i Europie.

Aula Polska, prowadzona w ramach Fundacji Aula Polska,  została stworzona w 2007 roku przez Krzysztofa Kowalczyka i Artura Kurasińskiego. Jej zadaniem jest wspieranie rozwoju młodych przedsiębiorców i innowatorów oraz integracja polskich startupów. To społeczność skupiona wokół regularnych spotkań i inicjatyw, które uczą przedsiębiorczości poprzez praktykę i transfer doświadczeń. Jest to najstarsza inicjatywa tego typu w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej, ciesząca się przez lata ogromnym zainteresowaniem mediów oraz samego środowiska.

– Od dłuższego czasu brakowało mi miejsca do regularnych spotkań dla sceny startupowej w Polsce. Spotkań z ciekawymi historiami, projektami i ludźmi. Jako najbardziej inspirującą organizację tego typu zapamiętałem właśnie Aulę z kultowymi Aulerami dla najlepszych polskich startupów – komentuje Piotr Nowosielski, nowy prezes Auli Polska. Kilka miesięcy temu zwróciłem się do Artura Kurasińskiego z propozycją reaktywacji Auli. Parę spotkań, zderzanie wizji i Artur, obdarzając mnie zaufaniem, podjął decyzję o tym, aby przekazać mi funkcję prezesa, konfigurację Rady Fundacji i reaktywację tej fantastycznej inicjatywy – podkreśla Nowosielski.

Podczas spotkań Auli prezentowane są młode firmy, praktycy i rozwiązania konkretnych problemów. Zapraszani są też specjaliści z różnych dziedzin, prezesi spółek medialnych i osoby będące autorytetami biznesowymi. Wydarzenia są dostępne dla każdego chętnego, a ich celem jest również tworzenie ekosystemu sprzyjającemu innowacji firm i wspierającego aktywne postawy gospodarcze. Do kultowych wydarzeń, organizowanych przez Aulę, przeszły Aulery – konkurs dla startupów i firm technologicznych organizowany od 2009 roku. Jury, składające się z wybitnych biznesmenów i dziennikarzy, wybiera liderów rynku i wskazuje najlepsze polskie firmy z globalnym potencjałem. Do grona nagrodzonych przez kapitułę należą takie firmy, jak: Goldenline, Brand24, Akademia Leona Koźmińskiego, Booksy czy InfoShare.

Piotr Nowosielski zapowiada, że pierwsze z cyklicznych wydarzeń Auli, w nowej odsłonie, planowane jest w lutym w Warszawie. Każdego miesiąca uczestnicy będą mogli liczyć na spotkania z wyjątkowymi osobowościami startupowego biznesu. Zapisy ruszają w grudniu br., również pod koniec roku na kanale Auli na YouTube będą odbywać się regularne rozmowy wideo z ciekawymi gośćmi. W kwietniu przyszłego roku Aula będzie obchodzić swoje 15-lecie, nad którym już intensywnie pracuje Nowosielski wraz z Konradem Latkowskim i Tomaszem Zapadką – będącymi od samego początku w Radzie Fundacji. Jesienią 2022, po trzech latach przerwy, ruszy kolejna edycja Aulerów, podczas której zostaną wybrane najlepsze polskie startupy. Koncepcji mam sporo, dla mnie to bardzo odpowiedzialna rola, dlatego nie zamierzam robić tutaj wielu rzeczy na hurra, a raczej ostrożnie wracać do tego poziomu, jaki wyznaczała Aula w przeszłości – podsumowuje Piotr Nowosielski.