„Druk to barbarzyństwo” – tak, zdaniem prezesa KERRIS Group Mikołaja Szymańskiego powiedzą nasi wnukowie na widok papierowych książek z muzealnej ekspozycji. – Technologia, która swoje korzenie ma jeszcze w XIV w. odchodzi do lamusa, a za nią tłumem podążają papierowe gazety i magazyny. Już dziś zamiast przekładać kartki skrolujemy, a co będziemy robić za 10 lat? Tego nie wie nikt. Jedno jest pewne: wiedza przestaje być analogowa – przekonuje.
Educaso.com to platforma skierowana do osób dorosłych, zainteresowanych edukacją i poszerzaniem swoich kompetencji w sposób wygodny, nowoczesny i mobilny. Już od samego startu w asortymencie e-księgarni znalazły się pozycje edukacyjne kilkudziesięciu czołowych wydawnictw. Są to e-booki, audiobooki oraz kursy i szkolenia edukacyjne w cyfrowej formie. Ponadto platforma umożliwia zarabianie na publikacji własnych materiałów edukacyjnych w ramach self-publishingu. Takie rozwiązanie jest szczególnie atrakcyjne dla osób, które chciałyby wydać własną książkę, nie ponosząc przy tym od kilku do kilkunastu tys. zł kosztów związanych z drukiem, dystrybucją i promocją. Twórcy portalu przewidują, że niebawem, za jego pośrednictwem, w sieci pojawią się tytuły cenionych specjalistów charakteryzujące się wysoką wartością merytoryczną. Dystrybucja literatury w internecie jest prosta, ekologiczna i przyszłościowa, a portal Educaso.com ma uczynić ten proces jeszcze łatwiejszym. Wraz z jego uruchomieniem będzie można pobrać bezpłatne książki i wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania są mobilne czytniki e-booków (więcej na www.educaso.pl).
Portal ma się nieustannie rozwijać nadarzając za światowymi trendami lub je wyprzedzając. Jego oferta, uzupełniana o nowe pozycje wydawnicze, z miesiąca na miesiąc będzie coraz większa. – Jesteśmy przekonani o potrzebie wprowadzenia innowacji na polski rynek edukacji. Educaso.com posiada bogatą ofertę pozycji edukacyjnych, naukowych i coachingowych w najwygodniejszej, elektronicznej formie. Wychodzimy naprzeciw wszystkim, którzy chcą się nieustannie rozwijać i robić to w przyjemny oraz efektywny sposób – przekonuje Mikołaj Szymański. Jego zdaniem, istniejące portale edukacyjne są mało profesjonalne i skupiają się na tradycyjnym, często przestarzałym modelu edukacji, który nawet w 10 proc. nie wykorzystuje potencjału nowych technologii.
fot. pixabay.com