fot. materiały prasowe
Uczestnicy dowiedzą się przede wszystkim co zrobić, aby projekt naukowy mógł ewoluować i trafić do rąk oczekujących na niego odbiorców. Zdobędą wiedzę na temat tego, jak pokierować procesem tworzenia innowacyjnych rozwiązań, tak by ujrzały one światło dzienne i osiągnęły rynkowy sukces, a co za tym idzie ułatwiły życie licznym użytkownikom. Jedną z barier komercjalizacji wyników prac B+R w Polsce jest brak wiedzy naukowców na temat mechanizmów rządzących rynkiem i zasad prowadzenia projektu. Inicjatywy takie jak ALFA SCHOOL to odpowiedź na ten problem. Stanowią one dla naukowców niepowtarzalną okazję zdobycia cennych umiejętności i przekonania się, że myślenie biznesowe o projekcie zwiększa szansę na jego szybką i efektywną realizację – mówi Przemysław Paczos, kierownik sekcji wspierania komercjalizacji wyników badań B+R poprzez instrumenty finansowe NCBR.
ALFA SCHOOL stworzona została po to, aby doświadczeni praktycy biznesowi dzielili się wiedzą z naukowcami. Podczas szkolenia uczestnicy będą bowiem mieli okazję spotkać się z tymi, którzy wiedzą na przykład jak przygotować się do nawiązania relacji z inwestorem i jak tę relację utrzymać. Dowiedzą się także jak zrealizować projekt, unikając na swojej drodze formalnych przeszkód, jakimi mogą być np. kwestie prawne. W polskich parkach i inkubatorach technologicznych mamy zdecydowanie za mało spin-offów i spin-outów akademickich. Spółki z rodowodem na uczelniach są najczęściej niezwykle ciekawe technologicznie, potrzebują jednak silnego wsparcia doświadczonych doradców biznesowych – mówi Wojciech Przybylski, prezes Krakowskiego Parku Technologicznego.
Warsztaty są jednym z wspieranych przez nas działań, w ramach których pomagamy naukowcom osiągać sukcesy na światowych rynkach – mówi Michał Kordaczuk, Co-head of Dentons Poland Startup Program. Przy osiąganiu globalnych sukcesów uczestnicy spotykają na swojej drodze wiele trudnych zagadnień prawnych. Od tych dotyczących praw własności intelektualnej, do kwestii podstawowych zasad związanych z zawieraniem umów inwestycyjnych i prowadzeniem działalności gospodarczej. Nad tym między innymi, by potrafili się z nimi zmierzyć będziemy pracować podczas warsztatów ALFA SCHOOL.
Organizatorem wydarzenia jest Krakowski Park Technologiczny, a wspierają go Fundusz Zalążkowy KPT, wehikuły inwestycyjne skupione wokół programu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju BRIdge Alfa, w ramach którego ambitni naukowcy mają szansę uzyskać wsparcie nawet do 1mln złotych: INNOventure i SpeedUp Venture Capital Group oraz Dentons – międzynarodowa firma prawnicza. Warsztaty ALFA SCHOOL odbywają się pod patronatem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
ALFA SCHOOL jest wydarzeniem bezpłatnym. Liczba miejsc ograniczona, zapraszamy więc do rejestracji na stronie: http://alfa.ac/alfa-school/