Startup technologiczny inEwi zgarnia nagrodę Symbol Wsparcia Biznesu

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

inewi

Udostępnij:

18.11.2022 r. startup inEwi został odznaczony nagrodą Symbol 2022. Gala wręczenia nagród odbywa nieprzerwanie od 2011 r. w Katowicach i jest okazją nie tylko do wyróżnienia pionierów w swoich branżach, ale i unikalnego networkingu śmietanki polskiego biznesu.

Organizatorem konkursu są redakcje związane z „Monitorem Biznesu”, niezależnym dodatkiem do „Rzeczpospolitej”, „Monitorem Rynkowym”, niezależnym dodatku do „Dziennika Gazety Prawnej”, a także autorami publikacji na łamach „Pulsu Biznesu”. Jak mówią organizatorzy, nagroda przyznawana jest aby docenić wysiłek i umocnić przewagi wypracowane na tle branż, w których działają wyróżnione firmy, organizacje i podmioty.

inEwi umożliwia rejestrację i ewidencję czasu pracy w modelu SaaS

Po raz pierwszy tytułem Symbolu w kategorii Wsparcie Biznesu została odznaczona firma tworząca produkt w modelu SaaS – Software as a Service. Ten coraz popularniejszy na świecie model dostarczania oprogramowania w chmurze zaczyna zajmować poważne miejsce również w świadomości polskiego sektora MŚP. Szacuje się, że do końca 2022 r. aż 86% firm będzie w jakimś stopniu korzystało z oprogramowania opartego całkowicie o online, opłacanego w modelu subskrypcyjnym.

Co nietypowe, inEwi wspiera przedsiębiorców w bardzo tradycyjnym zadaniu, jakim jest rejestracja i ewidencja czasu pracy. Działy Kadr, które tak mocno obwarowane są Kodeksem Pracy mogą skorzystać z gotowego oprogramowania zgodnego z wymogami polskiego prawa, porzucając ostatecznie drukowane listy obecności czy ręczne grafiki pracy. Program umożliwia też bezpośrednią integrację z ZUS, co jeszcze bardziej usprawnia pracę Kadr.

– Postanowiliśmy wykorzystać potencjał sztucznej inteligencji (AI) przy użyciu tych samych urządzeń rejestrujących, których używają nasi klienci, również takich, które wyposażone są w kamery niejednokrotnie niskiej jakości – mówi CEO inEwi, Jacek Pytlik, CEO inEwi.

Firma zapowiada, że do końca 2022 opublikuje funkcjonalność facial recognition, która ma zapobiec zjawisku tzw. buddy punchingu, czyli sytuacji, w której jeden pracownik odbija kartę za drugiego. Obok AI narzędzie wykorzysta też technologię uczenia maszynowego – za każdym razem, kiedy pracownik zarejestruje wejście/wyjście, obraz będzie porównywany, a algorytm wciąż będzie się douczał. Dostęp do aktualizacji będą mieli zarówno nowi klienci, jaki 150 tys. obecnych użytkowników inEwi.

Dofinansowanie

inEwi otrzymało dofinansowanie Unii Europejskiej, a jego wartość projektu „Innowacyjna technologia wieloetapowej weryfikacji pracowników i wykrywania nadużyć podczas rejestracji czasu pracy” wyniosła 6,5 mlna zł.