Accelpoint zmapowało polski ClimateTech

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Accelpoint ClimateTech mapa

Udostępnij:

Akcelerator technologiczny Accelpoint opracował mapę polskich startupów z sektora ClimateTech. Większość z nich zajmuje się wytwarzaniem i magazynowaniem energii.

Przedstawiciele Accelpoint napisali na LinkedInie, że opracowana przez nich mapa startupów z sektora ClimateTech nie jest pełna. Jednocześnie zachęcili do kontaktu i przekazywania sugestii w przypadku, gdyby jakiegoś podmiotu na mapie zabrakło.

Poniżej mapa polskiego ClimateTechu

ClimateTech mapa by Accelpoint

Poland ClimAccelerator

Przypomnijmy, że Accelpoint we współpracy z PKO Bankiem Polskim stworzył program akceleracyjny „Poland ClimAccelerator”. Niedawno organizatorzy programu zakończyli do niego nabór i wybrali piętnaście startupów z obszaru greentech, które przejdą przez akcelerację, a dwanaście z nich będzie miało możliwość rozwoju swoich produktów wspólnie z PKO Bankiem Polskim.

Startupy, o których mowa to:

 1. AgronetPRO,
 2. Beholder,
 3. Connect Earth,
 4. Ecobean,
 5. H+H Labs,
 6. Insignes Labs,
 7. Listny Cud,
 8. Maas Loop,
 9. Nanosci,
 10. Plan Be Eco,
 11. Redigo Carbon,
 12. RadicalZero,
 13. Solwena,
 14. TerGo,
 15. VivaDrive.

Zielone fundusze i PFR Ventures

O dynamicznym rozwoju startupów z sektora ClimateTech świadczy niedawno poczyniona inwestycja przez PFR Ventures, który zainwestował około 250 mln zł w 4 zielone fundusze. Środki te dalej będą przekazywane polskim startupom, które tworzą rozwiązania na potrzeby ochrony środowiska.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w tym artykule.

ESG i startupy – jak greentechy mogą współpracować z bankiem?

17 marca o godzinie 11:00 odbędzie się webinar poświęcony wyzwaniom klimatycznym i współpracy greentechów z korporacjami. Prowadzący i goście – przedstawiciele PKO Banku Polskiego i Accelpoint – porozmawiają o tym, jak startupy we współpracy z bankiem mogą walczyć ze zmianami klimatycznymi. Szczegóły wydarzenia znajdziesz tutaj.

PKO Bank Polski i Accelpoint