Adam Trojańczyk przejmuje rolę COO i dołącza do zarządu Inwedo

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Adam Trojańczyk przejmuje rolę COO i dołącza do zarządu Inwedo

Udostępnij:

Od początku października Adam Trojańczyk, dotychczasowy Head of Development w Inwedo, awansuje w strukturze firmy na stanowisko COO. Adam dołącza także do zarządu spółki.
Adam Trojańczyk od 17 lat zajmuje się nowymi technologiami, startupami i prowadzeniem projektów techowych. Współpracował z firmami z całego świata: od strefy ekonomicznej w Meksyku po firmy w USA, Japonii i Australii. W środowisku developerskim doceniony w konkursach: „Top Software Developers in Poland”, „Ecosystem Hero of The Year” w Polsce i laureat Nagrody Mocni w Biznesie. A łódzcy founderzy i founderki znają go jako przedsiębiorcę, mentora wielu konkursów startupowych i człowieka zaangażowanego w przeszłości w miejski Startup Spark. Do zespołu Inwedo dołączył ponad rok temu jako Head of Development. Jego celem było zbudowanie silnego i twórczego zespołu developerów i developerek. Udało mu się to znakomicie.

– Współpraca z Adamem jest jednym z najlepszych wydarzeń, jakie przyniósł nam 2020 rok – mówi Krzysztof Karolczak, founder Inwedo, który od tej pory zajmie się obszarem strategii w roli Chief Strategy Officer. – Nowa rola odwzorowuje niezwykle istotny wkład Adama w życie społeczności Inwedo. Adam z jednej strony podniósł nam wysoko poprzeczkę technologiczną, z drugiej zrobił to z taką elegancją i sercem, że każdy i każda z nas, niezależnie od roli w zespole, chce z nim współpracować. Z wielką przyjemnością przekazuję Adamowi rolę COO.

Rola COO w Inwedo

Inwedo współpracuje z dużymi graczami, także z tymi, dla których biznes ma możliwość pozytywnego wpływu na środowisko. Firma coraz częściej komponuje produkty w oparciu o AI. Doświadczenie w dziedzinie Business Process Optimization stało się główną usługą spółki. Zespół jest w stanie poprowadzić cały proces product developmentu.

– Mój główny cel, to nie tylko zarządzanie całym działem Operations, ale także umożliwienie Inwedo wzrostu w zakresie: ludzi, jakości, kompetencji oraz wachlarza technologii – podkreśla Adam Trojańczyk. – Dlatego zarówno jako COO, jak i członek zarządu, ściśle współpracuję z rolami Head of Technology, Head of People, Head of Delivery i Head of Project. To wiąże się z ogromnym poziomem zaufania, jakim obdarzył mnie zarząd: Agata, Dominik i Krzysztof. Odpowiadam za wszystkie bieżące i średnioterminowe działania firmy, ale dbam również o stabilność, bezpieczeństwo i rentowność.

– Adam dołączył do Inwedo nieco ponad rok temu, ale już od pierwszego dnia zarażał nas energią i przekonaniem, że wspólnie możemy realizować nawet największe wyzwania – podkreśla Agata Solnica, członkini zarządu i Head of Growth. – W codziennej pracy w zarządzie budujemy taką samą kulturę, jak pracując w zespołach i wielką wartością z mojej perspektywy jest to, że uzupełniamy się kompetencjami. Dzięki dołączeniu Adama mogliśmy lepiej podzielić się obszarami odpowiedzialności i realizować nasze cele strategiczne bardziej efektywnie.

Nowe usługi w Inwedo

Zespół planuje poszerzenie usług o nowe obszary i rozbudowę dotychczasowych (Data i UX/UI). Dołączenie Adama realnie wspiera Inwedo w tej drodze. Zrozumienie na poziomie wartości także.

– Zaproszenie Adama do współpracy było naturalnym następstwem naszych rozmów. Znamy się od dawna i mieliśmy pewność, że nasze podejście dobudowania firmy jest spójne. Jednocześnie wiedzieliśmy, że Adam wyniesie pewne aspekty naszych działań na kolejny poziom. W tych rozmowach wtedy i teraz, dla Adama najważniejsi są ludzie. Niezależnie od tego, czy punktem wyjścia są wątki technologiczne czy biznesowe, Adam jest zawsze ukierunkowany na zespół: jak jego członkinie i członków wspierać w codziennych zadaniach i pracy. A najważniejsze jest to, że to jest odczuwalne przez każdą osobę, z którą Adam współpracuje. – mówi Dominik Goss, CEO i Founder.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem