Agora staje się większościowym udziałowcem właściciela HRlink

Dodane:

Jędrzej Dzierżyński Jędrzej Dzierżyński

Agora staje się większościowym udziałowcem właściciela HRlink

Udostępnij:

Agora została większościowym udziałowcem spółki Online Technologies HR, rozwijającą aplikację HRlink.pl. Jedna z największych spółek mediowych w Polsce posiada 80 proc. udziałów.

Agora od września 2012 roku ma już 48 udziałów stanowiących 46,15 proc. kapitału Online Technologies HR. Teraz przejęła 32 kolejne udziały i 15 nowo utworzonych, a jej udział w kapitale spółki wzrósł do 79,8 proc. 

– Spółka Online Technologies HR działa na rynku o dużym potencjale wzrostu, sama rosnąc w imponującym tempie. Nasza inwestycja pozwoli rozwinąć technologię i sprzedaż oraz zwiększyć udział rynkowy. Narzędzia, które oferuje aplikacja HRlink.pl, już teraz cieszą się uznaniem także zagranicznych przedsiębiorców – mówiła “Wirtualnych Mediom” Agnieszka Sadowska, członek zarządu Agory.

Spółka mediowa zyskała opcje call dotyczącą kupna wszystkich pozostałych udziałów Online Technologies HR, będzie mogła z niej skorzystać po zatwierdzeniu sprawozdań finansowych spółki za 2022 i 2023 rok.

Firma dodała, że całkowita, łączna kwota inwestycji w Online Technologies HR to 7,7 mln zł. 

Udziały Agory w ROI Hunter i inne inwestycje

Agora nie pierwszy raz inwestuje w serwisy rekrutacyjne. Już w 2011 roku za ok. 11 mln zł nabyła mniejszościowy pakiet akcji GoldenLine, żeby w 2016 przejąć większość udziałów w spółce, za które zapłaciła o 3 mln zł mniej w stosunku do poprzedniej transakcji. 

W marcu br., należąca do Agory spółka Helios podpisała list intencyjny z właścicielem burgerowni Pasibus. Inwestycja miała wartość 10 mln złotych.

W czerwcu zgodnie z umową inwestycyjną zawartą we wrześniu 2018 r., Agora w drugiej rundzie finansowania objęła kolejne udziały w czeskiej spółce ROI Hunter, dostawcy platformy marketingowej umożliwiającej firmom z branży e-commerce promowanie i sprzedaż produktów za pośrednictwem Google’a i Facebooka. Agora jest mniejszościowym udziałowcem ROI Hunter – posiada obecnie prawie 24% akcji spółki.