AI wyrównuje szanse kobiet. Powstała asystentka kariery Talenti – ZOE

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

AI wyrównuje szanse kobiet. Powstała asystentka kariery Talenti – ZOE

Udostępnij:

Kobiety są 1,5 razy bardziej narażone na konieczność zmiany zawodu w związku z rozwojem sztucznej inteligencji niż mężczyźni – czytamy w raporcie McKinsey Global Institute. Dlatego Talenti stworzył ZOE – bezpłatne narzędzie, pełniące rolę asystentki kariery.

Asystentka kariery Talenti → poznaj ZOE 

– Stworzenie ZOE (beta), to kolejny, ważny krok milowy w rozwoju Talenti. Nasza nowa zespołowa koleżanka, jak mówimy o ZOE, pracuje 24h na dobę i świetnie sobie radzi. Nie jest jeszcze idealna, jak każdy kto rozpoczyna swoją pierwszą pracę, ale już teraz można z nią bardzo ciekawie porozmawiać o swojej karierze zawodowej – mówi Agnieszka Czmyr-Kaczanowska, CEO Talenti. 

Kto może skorzystać z ZOE?

ZOE jest dostępna dla wszystkich użytkowniczek, które zarejestrowały się i uzupełniły swoją ścieżkę kariery na platformie talenti.pl. Rozmowa z ZOE odbywa się w formie czatu. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją karierę, czy już jesteś doświadczoną profesjonalistką, ZOE może dostosować się do Twoich potrzeb.

Jak działa Zoe?

ZOE zacznie od kilku pytań odnośnie Twojej indywidualnej ścieżki kariery, gdyż w ciągu kilku sekund zapoznaje się z Twoim profilem u nas. Dlatego tak ważne jest, żeby dokładnie go wypełnić zamieszczając jak najwięcej informacji o sobie. W dalszym kroku zapewne poprosi o doprecyzowanie niektórych zapisów i pogłębione odpowiedzi. Możesz wtedy wrócić do swojej ścieżki kariery i dokonać zmian. W każdej chwili możesz też zadać jej pytania. Jakie na przykład? 

  • Na jakie stanowiska mogę aplikować? 
  • Czy moje doświadczenie jest wystarczające do roli managera? 
  • Możesz poprosić ją nawet o krótkie podsumowanie Twojej kariery zawodowej lub  przykładowe pytania do rozmowy rekrutacyjnej. 

Dlaczego warto skorzystać z ZOE?

ZOE to nie tylko narzędzie do analizy ścieżki kariery – to osobista doradczyni, gotowa porozmawiać z kandydatką na każdym etapie jej rozwoju zawodowego i… o dowolnej porze. 

– ZOE działa w oparciu o ChatGPT. Zadbaliśmy jednak o to, aby miała jak najwięcej cech prawdziwej doradczyni zawodowej – uważnie słucha, wspiera i mądrze doradza. Kluczowe jest dla nas także bezpieczeństwo danych kandydatek, dlatego ZOE nie ma dostępu do danych wrażliwych. ZOE to nasz pierwszy krok w kierunku digitalizacji procesów rekrutacyjnych i oswajania kandydatek z wszechobecną technologią AI – podkreśla Anita Warkiewicz, Head of Tech Talenti. 

AI for Good with Talenti

Wracając do badania przeprowadzonego przez analityków McKinsey, ale także inne zespoły badające przyszłość rynku pracy w związku z rozwojem sztucznej inteligencji. Szacuje się, że pracownicy o niższych dochodach będą zmuszeni szukać nowej pracy z 14-krotnie większym prawdopodobieństwem w porównaniu z pracownikami zajmującymi lepiej płatne stanowiska. I co kluczowe, będą musieli otworzyć się na szybką naukę nowych umiejętności. 

A dlaczego kobiety narażone są jeszcze bardziej? Kobiety stanowią znakomitą większość zatrudnionych w takich obszarach jak obsługa klienta czy pomoc w prostych czynnościach biurowych. To właśnie między innymi te sfery w pierwszej kolejności mogą ulec automatyzacji, a potrzeba obecności człowieka znacznie się mniejszy lub zupełnie przestanie on być potrzebny. 

 

Multilango pozyskało prawie 2 mln zł od EKIPA Investments i Tar Heel Capital Pathfinder

Ponad połowa młodych Polaków marzy o własnej działalności gospodarczej, a 27% posiada już pomysł na biznes – Innovations Hub podsumowuje 2023