Airbnb oferuje pracownikom ochrony zdrowia 100 tys. mieszkań za darmo na czas epidemii

Dodane:

Kasia Krogulec Kasia Krogulec

Airbnb oferuje pracownikom ochrony zdrowia 100 tys. mieszkań za darmo na czas epidemii

Udostępnij:

Większość sektorów gospodarki odczuwa już ogromne problemy spowodowane epidemią. Nie inaczej jest w branży hotelarskiej i turystycznej. Skoro nie można wpłynąć w żaden sposób na przychody, to można chociaż pomóc potrzebującym. Airbnb postanowił wesprzeć walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Firma ogłosiła, że zapewni darmowe mieszkania dla 100 tys. osób pracujących na pierwszej linii frontu w służbie zdrowia, skoncentrowanych na powstrzymaniu kryzysu związanego z COVID-19.

Nowa polityka Airbnb

Airbnb rezygnuje ze wszystkich opłat, które normalnie pobiera za korzystanie ze swojej platformy. Jednocześnie wprowadza nowe protokoły dotyczące czystości, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa dla tych osób, które skorzystają z mieszkań. Niektóre z nowych zasad, to np. wskazówki, aby między pobytami gości było co najmniej 72 godziny przerwy, a także, by utrzymywać odpowiednią odległość między gospodarzami i wszystkimi gośćmi.

Ta akcja była już wcześniej wprowadzona na mniejszą skalę zarówno we Włoszech i we Francji. Ok. 6000 gospodarzy z obu krajów udostępniło wtedy swoje mieszkania.

Airbnb posiada również fundusz utworzony dla tych, którzy chcą zapewnić wsparcie finansowe, a 100% wszystkich przychodów trafia do organizacji non-profit pracujących nad pomocą COVID-19.

Firma będzie współpracować z Czerwonym Krzyżem, Międzynarodowym Komitetem Ratownictwa, Międzynarodowym Korpusem Medycznym i innymi stowarzyszeniami non-profit, by pomóc w przydzielaniu mieszkań tam, gdzie są one najbardziej potrzebne.

Problemy branży turystycznej

Airbnb to nie jedyna firma, która wiele traci z powodu epidemii. Dodatkowo eksperci prognozują, że największe straty dotkną te rejony, gdzie problem jest największy. Obecnie to Chiny, Włochy, Hiszpania i Stany Zjednoczone.

Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO) szacuje, że na skutek epidemii branża turystyczna może stracić 50 mld dolarów. Według prognoz (UNWTO) nastąpi spadek międzynarodowych wyjazdów turystycznych od 1% do 3%. Przed wybuchem epidemii koronawirusa organizacja przewidywała w tym roku wzrosty dla światowej turystyki, między 3 a 4%.

W związku z epidemią koronawirusa Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO) zrewidowała swoje prognozy na 2020 rok dla międzynarodowych przyjazdów turystycznych. Wynika z nich, że nastąpi spadek międzynarodowych wyjazdów turystycznych od 1 proc. do 3 proc., co ma się przełożyć – według szacunków – na utratę wpływów dla branży turystycznej w wysokości 30-50 mld dol – poinformowała w komunikacie UNWTO. Jak dodano, przed wybuchem koronawirusa, organizacja przewidywała w tym roku wzrosty dla światowej turystyki, między 3 a 4 proc.