Akcelerator Brinc zaprezentował 6 pierwszych startupów z zagranicy w programie Poland Prize

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Poland Prize powered by Brinc to program akceleracji nakierowanej na ściąganie do Polski utalentowanych startupów zajmujących się sprzętem. Do pierwszego naboru zaaplikowało niemal 200 utalentowanych zespołów z całego świata. Zwycięską szóstkę zaprezentowano 25.10 w Poznaniu.

Do pierwszego naboru akceleracji Poland Prize powered by Brinc wybrano zespoły z Indii, Danii, Kanady i trzy ze Stanów Zjednoczonych.

– Po trwającej miesiąc fazie Ramp Up, która polega na bliskiej pracy ze startupami i ocenie ich inwestowalności pod kątem technologicznym, finansowym i rynkowym oraz konsultacjach z polskimi funduszami inwestycyjnymi, wybraliśmy sześć, które mają największe szanse na znalezienie w Polsce rund finansowania i zapuszczeniu w Polsce korzeni biznesowych – tłumaczy Mateusz Sołtysiak, general manager Brinc na Polskę.

Uczestnicy czwartkowego eventu Welcome to Poland mieli szansę zobaczyć prezentacje AVSS, Octavic PTS, krtkl, Rabbit Tractors, OS Beehives i Aether Biomedical. AVSS to firma z Kanady, która działa w sektorze bezpieczeństwa aeronautyki oraz pojazdów autonomicznych. Octavic PTS z siedzibami w Danii i Rumunii pomaga firmom produkcyjnym z takich branż jak farmaceutyczna, FMCG, czy motoryzacyjna w usprawnianiu linii produkcyjnych za pomocą danych w czasie rzeczywistym, co przekłada się na zwiększenie ich efektywności przy jednoczesnych zmniejszeniu odpadów i nadprodukcji. Rabbit Tractors to amerykański startup, którego celem jest zrewolucjonizowanie rolnictwa za pomocą roju autonomicznych mini-traktorów.

Innym zespołem ze Stanów Zjednoczonych jest krtkl, który zajmuje się tworzeniem rozwiązań edge-computingowych przy użyciu super-wydajnych procesorów FPGA. Z kolei pochodzący z Indii zespół Aether Biomedical tworzy tanie, robotyczne protezy z użyciem sztucznej inteligencji. Trzecim i ostatnim startupem z USA jest OS Beehives. Firma produkuje urządzenia do monitorowania pszczelich uli i całych pasiek, zmniejszając ryzyko zachorowań oraz informując o tym, co dzieje się w ulu w czasie rzeczywistym za przy pomocy sensorów dźwięku.

Ideą spotkania Welcome to Poland była możliwość zaprezentowania swoich produktów przed funduszami inwestycyjnymi, networking oraz promocja programu Poland Prize powered by Brinc. Gościem specjalnym tego wieczoru był Dermot Corr od wielu lat związany ze startupami jako founder, inwestor i mentor. Podzielił się z przybyłymi swoimi doświadczeniami z pracy po obydwu stronach startupów, spostrzeżeniami z prowadzenia działalności i spółek w Polsce oraz rzucił światło na niebywale sprzyjający obecnie inwestycjom i startupom ekosystem w Polsce. “Nie ma aktualnie lepszego miejsce na świecie niż Polska żeby być startupem” – Mówił ze sceny. Olbrzymią częścią tak korzystnej koniunktury są programy rządowe takie jak Poland Prize, czy Scale Up, nad którymi pieczę sprawuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Równolegle do Poland Prize, który jest współfinansowany przez PARP ze środków unijnych, trwały nabory do pozostałych akceleratorów Brinc w Hong Kongu, Barcelonie i Manamie. Aktualny batch jest największym w historii firmy i liczy aż 22 startupy. Wszystkie zostały wybrane z uwzględnieniem globalnej strategii Brinc, aby inwestować w technologie, które poprawiają jakość lub sposób tego jak jemy, odczuwamy, poruszamy się i żyjemy.

Poznań jest oficjalnym hubem Brinc na Europę. Kilka miesięcy temu powstał pierwszy akcelerator z ramienia PARP, a w ubiegłym tygodniu powołano do życia także fundusz inwestycyjny Arkley Brinc VC. Fundusz posiada kapitał 55,850,000 PLN, który planuje przeznaczyć na startupy z sektora internetu rzeczy (IoT). Partnerami Brinc w programie Poland Prize są fundusz inwestycyjny Shape VC oraz hardware house’y Summer R&D Lab i Hardware Hub.

Nabór do drugiej rundy Poland Prize powered by Brinc rozpocznie się w połowie listopada 2018. Akcelerator szuka rozwiązań z obszarów internetu rzeczy (IoT) oraz connected hardware z zagranicy.