ALEKSANDRA LAUDAŃSKA: Nie odchodź na emeryturę. To najlepsze co możesz zrobić dla swojego zdrowia

Dodane:

Kasia Krogulec Kasia Krogulec

Aleksandra Laudańska -Kasia Krogulec-MamStartup Podcast

Udostępnij:

Jak mówić o trudnych tematach, takich jak menopauza? Jak uświadamiać kobiety i ich partnerów, że zaopiekowanie się sobą w tym trudnym czasie, poprawi zdrowie w późniejszych latach? Na te pytania odpowiedziała w MamStartup Podcast Aleksandra Laudańska, twórczyni aplikacji MAMENO, CEO FemTechnology oraz redaktor naczelna „Wolni od metryki”.

Menopauza jest w Polsce tematem tabu. Niewiele kobiet podejmuje rozmowę o dolegliwościach wieku średniego. Niektóre z nich się do nich nie przyznają, inne je bagatelizują. Doświadczamy obecnie luki edukacyjnej w tym zakresie. O menopauzie niewiele wiedzą nie tylko same kobiety i ich partnerzy, ale również lekarze, którzy powinni być najlepszymi przewodnikami tej transformacji.

Aby zmienić ten stan rzeczy, Aleksandra Laudańska, pomysłodawczyni wielu startupów i propagatorka generacji silver, stworzyła wraz z Marzeną Michałek i Martiną Tararuj aplikację MAMENO, która ma pomóc kobietom w zaopiekowaniu się sobą w czasie menopauzy. Narzędzie jest fazie MVP, ale już można z niego korzystać.

mamstartup podcast-aleksandra laudańska i kasia krogulec

Marzenie MAMENO

Aleksandra wraz z MAMENO została wyłoniona do pierwszej dziesiątki ze 160 kandydatów w konkursie Huawei Startup Challenge. Niestety nie udało się zająć podium, ale pitch został doceniony przez jury. Teraz startup szuka pierwszego inwestora, który pomoże spółce ruszyć dalej i monetyzować projekt.

Stary to nie znaczy, że do niczego

W rozmowie poruszyłyśmy również sytuację kobiet w starszym wieku – tego czy odpowiada im „babciowanie” i jak wypełniają sobie czas wolny. Founderka MAMENO opowiada o sposobach na aktywizację młodych duchem babć – „Kobiety postmenopauzalne są sprawcze, chętne do działania i mają w sobie mnóstwo siły – mówi Aleksandra Laudańska.

Więcej dowiecie się słuchając podcastu:


Posłuchaj również: 

MATEUSZ BODIO: Im bardziej founder mówi, że jest świetny, tym mniej w to wierzę

RICCARDO FALDUTO: Każdy startup powinien oferować wartość dodaną