Alior Bank zakończył pilotaż technologii Luna-lang

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Alior Bank zakończył pilotaż technologii Luna-lang

Udostępnij:

W trakcie programu akceleracyjnego we współpracy z zespołem obsługi klienta Alior Banku Luna stworzyła projekt autorskiego środowiska programistycznego oraz zapewniła jego pełną obsługę od strony graficznej. W marcu 2020 r. zakończyły się testy rozwiązania, kolejnym etapem projektu jest decyzja o wdrożeniu systemu.

– W naszej nowej strategii „Więcej niż bank” kładziemy duży nacisk na rozbudowę ekosystemu fintechów i startupów. Nasz program akceleracyjny to skuteczne narzędzie, które pozwala nam w zaledwie kilka miesięcy opracować biznesplan wspólnie z zakwalifikowanymi do programu firmami, a później na tej podstawie przeprowadzić pilotaż. To właśnie między innymi ten mechanizm pozwoli do 2022 roku oferować naszym klientom usługi i serwisy, które wykraczają poza standardową ofertę bankowości – tłumaczy Marcin Jaszczuk, wiceprezes zarządu odpowiadający za ofertę skierowaną do klienta indywidualnego oraz za obszar innowacji i partnerstw z fintechami.

Firma Luna-lang opracowała unikalne oprogramowanie umożliwiające łączenie i analizę danych z różnych systemów. Użytkownik ma w jednym miejscu zagregowane np. wszystkie informacje, które znajdują się w systemach banku o danym kliencie. Co ważne, ta technologia jest przyjazna zarówno dla programistów, którzy zarządzają systemami, jak i osób nieznającym języków kodowania tj. konsultantów, doradców klienta czy menadżerów badających potrzeby różnych grup klienckich. System ma niespotykane dotychczas możliwości. Na przykład, osoba analizująca wykresy, przetwarzając dane w tabelach, jednocześnie tworzy nowy kod dla programistów, którzy mogą dalej automatyzować cały proces.

– Autorskie rozwiązania, które przetestowaliśmy w ramach RBL_START, mogą wesprzeć organizację pracy banku w wielu obszarach. Nasze oprogramowanie, w odróżnieniu od innych dostępnych na rynku, ułatwia pracę dzięki wizualnej i tekstowej prezentacji danych. Daje to ogromne możliwości analizy i modyfikacji procesów – bez konieczności znajomości języka programowania, bądź angażowania zespołów programistów. Ogromną przewagą jest również kompatybilność platformy opartej o naszą autorską technologię z wszystkimi językami programowania. Możliwość ich wprowadzenia do środowiska Luna daje ogromne pole do dalszego rozwijania platformy – mówi Marek Cieśla, Head of Business Development w Luna-lang.