Amazon zapowiedział ulepszony model Echo i inteligentniejszą wersję Alexy

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Amazon zapowiedział ulepszony model Echo i inteligentniejszą wersję Alexy

Udostępnij:

To już czwarta generacja urządzenia Echo, które tym razem zyska kulisty kształt. Zaskoczyć ma również Alexa – wyposażona o nowe rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji.

Inteligentny głośnik Echo pojawi się wkrótce na rynku już w swojej czwartej odsłonie. Podczas konferencji firmy Amazon zaprezentowano nowe urządzenie, które zaskakuje przede wszystkim wyglądem – teraz Echo ma całkowicie nowy, kulisty kształt.

Dodatkowo twórcy zapowiedzieli, że głośnik jest wyposażony w nowy procesor, który samodzielnie przetwarza lokalnie dźwięki i rozpoznaje mowę. Dotychczas wszystkie dźwięki były przesyłane bezpośrednio na chmurę, a teraz ma się to odbywać tylko częściowo i w niektórych przypadkach, aby jak najbardziej zminimalizować czas przesyłania danych. W konsekwencji Alexa będzie odpowiadać znacznie szybciej niż w przypadku poprzedniej generacji Echo.

Co jeszcze będzie potrafiła Alexa?  Asystent głosowy będzie m.in czytał na głos czytanie na głos i odtwarzał dźwięki z grupowych wideokonferencji. Co ważne, urządzenie będzie kompatybilne z z systemem Amazon Sidewalk, który również wkrótce będzie miał swoją premierę.

Nowe Echo, dostępne w kolorze białym, czarnym i niebieskim, można już zamawiać na stronie producenta w cenie 99,99 dolarów.  Pierwsze przesyłki mają dotrzeć do klientów 22 października tego roku.