Amazon zbuduje w Gliwicach centrum logistyki e-commerce

Dodane: 28.11.2019

Kasia Krogulec

Udostępnij:

Amazon poinformował, że w Gliwicach powstanie centrum logistyki e-commerce. Pracę w nowym obiekcie znajdzie ponad 1000 osób.

Amazon Robotics i roboty transportowe

Najnowsze centrum będzie największym budynkiem, jakie posiada firma w naszym kraju. Obiekt zostanie wyposażony w technologię Amazon Robotics, która wspomaga układanie produktów na półkach oraz komplementacje zamówienia.

Poza tym centrum zasili ponad 3,9 tys. robotów transportowych. Po raz pierwszy tego typu rozwiązanie zostało wdrożone w jednym z centrów Amazon w naszym kraju w 2015 roku.

Rekrutacja pracowników i pakiet benefitów

W niedługim czasie spółka rozpocznie rekrutację pracowników do takich działów jak: logistyka, inżynieria, finanse, HR i IT. Pozyskani pracownicy zajmą się zamówieniami małej i średniej wielkości: książkami, elektroniką lub rzeczami codziennego użytku.

Steven Harman, wiceprezes ds. operacyjnych Amazon w Europie, powiedział, że firma ma zamiar zaoferować mieszkańcom regionu nie tylko nowe miejsca pracy, ale także konkurencyjne wynagrodzenie, kompleksowy pakiet benefitów i bogate możliwości rozwoju zawodowego w prężnie rozwijającej się międzynarodowej firmie.

Pracownicy otrzymają pakiet benefitów, w skład którego wejdą: prywatna opieka medyczna, darmowy transport do i z pracy na wybranych trasach, obiad za 1 zł oraz ubezpieczenie na życie.

W ramach programu „Postaw na swój rozwój”  Amazon wyłoży do 26 tys. złotych na szkolenia dla osób, które mają ponad roczny staż pracy.

Budową nowego obiektu zajmie się  firma Panattoni Europe. Czteropoziomowe centrum, będzie liczyć 210 tys. mkw.

W Polsce Amazon jest obecny od 2014 roku i aktualnie posiada 7 centrów logistycznych. W listopadzie Amazon otworzył dwa nowe centra logistyki – w Pawlikowicach i w Okmianach.

Arta Tech rywalem Amazona?

Amazon rozwija się szybko, i idzie z duchem czasu, wprowadzając najnowsze usprawnienia technologiczne. Ostatnio w Stanach Zjednoczonych spółka zamówiła 100 tys. elektrycznych samochodów dostawczych. Zamówienie zrealizuje firma Rivian, w której udziały ma Amazon.

Niedawno polska firma firma Arta Tech wyszła na rynek z nowymi czytnikami (inkBOOK Prime HD, inkBOOK Lumos, inkBOOK Explore).

inkBook od Arta Tech był już wyróżniony w konkursie Red Dot w dziedzinie wzornictwa przemysłowego). Urządzenie jest wyposażone w system operacyjny oparty na Androidzie, który umożliwia korzystanie z wszystkich androidowych aplikacji.

W konkurencyjnych czytnikach (m.in. Kindle, Pocketbook) zwykle występują zamknięte systemy, które nie pozwalają na dostosowanie urządzeń pod wymogi użytkownika i umożliwiają otwieranie jedynie wybranych formatów. Przewagą inkBOOKa jest otwartość oraz możliwości konfiguracji czytników za pomocą aplikacji Androidowych, przez co lista obsługiwanych formatów jest znacznie dłuższa. Jednym z punktów tej listy jest aplikacja „Freebooks” (lub polskiej wersji „Wolne lektury”), dzięki której mamy dostęp do darmowych repozytoriów książkowych z całego świata.

Czy staną się konkurencją dla popularnego Kindle’a od Amazona? Czas pokaże.

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem